Śmiertelny postrzał po polowaniu. PZŁ wydał oświadczenie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-02-2022,8:40 Aktualizacja: 16-02-2022,8:57
A A A

Podczas rozładowywania broni po polowaniu jeden myśliwy postrzelił drugiego. Niestety, rana okazała się śmiertelna. Polski Związek Łowiecki wydał oświadczenie w tej sprawie.

Do tragedii doszło w kompleksie leśnym w okolicy miejscowości Nowa Dąbrowa i Gościeszyn (pow. wolsztyński, woj. wielkopolskie). Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że mężczyzna został postrzelony w brzuch. Na miejsce skierowano ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów.

postrzał na polowaniu, gmina Grzmiąca, powiat szczecinecki

Postrzał na polowaniu. Ranny trafił na stół operacyjny

Najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku został postrzelony z broni myśliwskiej uczestnik polowania na terenie gminy Grzmiąca (pow. szczecinecki, woj. zachodniopomorskie). Z ustaleń portalu Iszczecinek.pl wynika, że do postrzału doszło...

Wstępne ustalenia były takie, że po zgłoszonym polowaniu, podczas rozładowywania broni, 65-letni myśliwy postrzelił 56-letniego kolegę, również uczestnika polowania. Rana okazała się śmiertelna. Mimo prób przywrócenia poszkodowanemu czynności życiowych, zmarł na miejscu.

Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła śledztwo. Od 65-latka pobrano krew do badań. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywał też policyjny balistyk.

Polski Związek Łowiecki ustosunkował się do tego zdarzenia w wydanym oświadczeniu. Potwierdził, że na terenie obwodu 359 KŁ "Kaczor" nr 37, w trakcie zgłoszonego polowania 65-letni myśliwy, mieszkaniec gminy Rakoniewice (łowczy koła), podczas rozładowywania broni myśliwskiej postrzelił ze skutkiem śmiertelnym 56-letniego myśliwego, także mieszkańca gminy Rakoniewice (prezesa koła).

"Sprawa została skierowana do rzecznika dyscyplinarnego przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Poznaniu. Okoliczności wypadku badają organy ścigania. Cała brać łowiecka ubolewa nad tym tragicznym wydarzeniem. Składamy wyrazy szczerego współczucia bliskim zmarłego" - przekazał PZŁ.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj