Śmiertelne wypadki z udziałem rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-10-2016,20:10 Aktualizacja: 21-10-2016,20:25
A A A

Współczesne maszyny rolnicze, choć przybierają gigantyczne rozmiary, prowadzi się łatwiej niż te wyprodukowane 20 czy lata temu. Ale uważać na drodze trzeba tak samo. Zwłaszcza przy manewrach typu omijanie, wyprzedzanie czy zawracanie, gdzie gabaryty sprzętu mają ogromne znaczenie.

Na drodze relacji Przybyszew-Goszczyn (woj. mazowieckie) 19 października doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zastali na szosie śmiertelnie potrąconego 59-latka.

12-letnie dziecko zginęło pod kołami ciągnika

Lipiec i sierpień to tradycyjnie okres, w którym trwają żniwa i właśnie wtedy dochodzi do wielu wypadków podczas wykonywania prac polowych. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Koninie, 9 sierpnia późnym wieczorem do...
- Jak wynika z ustaleń, kierowca ciągnika rolniczego z przyczepą jechał od strony Goszczyna w kierunku miejscowości Przybyszew. Prawidłową stroną drogi szedł mężczyzna prowadzący  rower. Podczas omijania pieszy dostał się pod koła przyczepy (wypełnionej kapustą - red.), ponosząc śmierć na miejscu. Badanie kierowcy wykazało, że był trzeźwy. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności, które będą prowadzone w celu wyjaśnienia wszystkich przyczyn i okoliczności zdarzenia - relacjonuje mł. asp. Edward Banach, oficer prasowy białobrzeskiej komendy.

Odcinek drogi w tym miejscu jest prosty, a natężenie ruchu było wówczas małe. - Pomimo korzystnych warunków drogowych doszło do tragicznego zdarzenia. Policja apeluje o zachowanie większej ostrożności podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów na drodze,  które pozornie wydają się być bezpieczne - dodaje Banach.

Tak prozaiczny wydawałoby się manewr mógł skończyć się tragicznie również w samym Przybyszewie w powiecie białobrzeskim. Tam kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą, po zakończeniu prac polowych, postanowił zawrócić na wąskiej drodze.

policja, wypadek, Biała Podlaska, traktor, ciągnik, prokuratura

Traktorzysta zginął w zderzeniu z wozem strażackim OSP

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej oraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w środę na drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Szostaki. 65-letni traktorzysta, którym był mieszkaniec gminy...
- Niezabezpieczony i nieprawidłowo rozłożony na platformie ładunek przesunął się podczas nawracania i przewrócił przyczepę na bok. Na jezdnię wysypały się ziemniaki, które razem z ciągnikiem skutecznie blokowały przejazd innym pojazdom. Na miejscu szybko pojawili się okoliczni mieszkańcy i pomogli postawić pojazd na koła oraz pozbierać rozsypany ładunek. Policjanci powiadomieni o zdarzeniu pokierowali ruchem drogowym, który już po około kwadransie został przywrócony - podaje Edward Banach.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć aż strach pomyśleć, że mógł tam akurat ktoś drogą przechodzić. Zwłaszcza, iż zdarzenie miało miejsce w miejscowości.

Znacznie gorszy finał miał wypadek, do którego doszło niedawno pod Włocławkiem (woj. kujawsko-pomorskie), we wsi Wąwał. Potrącona prawdopodobnie przez ciągnik z pługiem rowerzystka zginęła na miejscu. Choć - jak zastrzegali miejscowi policjanci - dokładne okoliczności tej tragedii będą znane dopiero po zakończeniu dochodzenia.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu