Służby morskie w akcji. Jeden rybak nie żyje, drugi zaginiony

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-01-2021,12:25 Aktualizacja: 19-01-2021,12:28
A A A

Ratownicy morscy z Dziwnowa (woj. zachodniopomorskie) brali udział w poszukiwaniach zaginionych rybaków w rejonie ujścia rzeki Dziwna. Niestety, znaleziono ciało jednego z mężczyzn.

Zgłoszenie, które dotarło do inspektora operacyjnego w Świnoujściu dotyczyło zaginięcia dwóch rybaków, którzy wypłynęli z portu w miejscowości Sierosław i nie powrócili.

Wisła, Zalew Włocławski, powiat włocławski, Ełk, zaginien rybacy

Ciało rybaka ratownicy znaleźli po 12 dniach poszukiwań

Wykorzystywany przez ratowników sonar wskazał miejsce w wodzie, gdzie znajdowały się zwłoki poszukiwanego od 12 dni rybaka. Ciało innego mężczyzny w rzece znaleźli wędkarze. Stróże prawa z Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie) 7 grudnia...

- Do poszukiwań skierowana została załoga Brzegowej Stacji Ratowniczej w Dziwnowie, śmigłowiec z lotniska 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie, jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Kamienia Pomorskiego, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz policja z Kamienia Pomorskiego. W trakcie działań została odnaleziona łódź, którą wypłynęli zaginieni oraz jeden z poszkodowanych. Rybak wyciągnięty z wody był nieprzytomny i nie wykazywał czynności życiowych - poinformował Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Jeszcze w trakcie transportu mężczyzny na brzeg trwały próby przywrócenia czynności życiowych. Niestety, pomimo starań ratowników morskich oraz strażaków przybyły na miejsce zdarzenia, lekarz stwierdził zgon.

Drugi z rybaków uznany jest za zaginionego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj