Słony rachunek za konie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2022,13:35 Aktualizacja: 03-11-2022,14:00
A A A

Aż 3 mln zł kosztowały Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim, podczas których niewiarygodny klient fikcyjnie kupił cenne klacze.

Jak pisze czwartkowa "Rzeczpospolita", ok. miliona euro warte są cztery konie, które w sierpniu w Janowie Podlaskim wylicytował Francuz Thierry Barbier. "Dotąd nie zapłacił za nie, zgodnie z przewidywaniami specjalistów, którzy od początku ostrzegali, że jest to znany w środowisku mitoman. Aukcja Pride of Poland skończyła się skandalem, bo większość przychodów miała stanowić właśnie kwota za konie fikcyjnie kupione przez Francuza" - czytamy w dzienniku.

Według "Rz" teraz okazuje się też, że Dni Konia Arabskiego, w ramach których organizowany jest też narodowy czempionat, kosztowały krocie, bo ok. 3 mln zł. "Zdaniem organizatorów większość kosztów pochłonął właśnie czempionat. Specjaliści uważają, że podział wydatków między dwie imprezy jest sztuczny, bo wykorzystywana jest przy nich ta sama infrastruktura. I przypominają, że jednym z powodów zwolnienia w 2016 r. doświadczonych prezesów stadnin był rzekomo zbyt duży koszt Dni Konia Arabskiego" - podaje gazeta.
 

Poleć
Udostępnij