Skupował zboże i nie płacił. Kolejne ofiary oszusta zgłaszają się na policję

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-02-2019,15:15 Aktualizacja: 11-02-2019,15:19
A A A

Kolejni poszkodowani przez 41-letniego mieszkańca Hrubieszowa (woj. lubelskie) rolnicy zgłaszają się do tamtejszej komendy policji. Nie dostali zapłaty za sprzedane zboże.
 
O zatrzymaniu mężczyzny pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Jak ustalili stróże prawa, jego przestępczy proceder trwał co najmniej od czerwca 2017 roku na terenie gmin powiatu hrubieszowskiego.

kolno, podlasie, powiat kolneński, powiat łomżyński, skup bydła, oszustwa

Nie płacił za skupowane bydło. Rolnicy stracili setki tysięcy

Za oszustwa i prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej będzie odpowiadał mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, zatrzymany przez policjantów z Kolna (woj. podlaskie). 23-latek skupował od rolników bydło, ale nie...

41-latek skupował zboże od rolników. Zawierał z nimi umowy kupna-sprzedaży, ale nie płacił za nabyte ziarno. Według śledczych, mężczyzna w ogóle nie zamierzał się wywiązać z podpisanych umów w ustalonym terminie.

Odkąd historia została nagłośniona, na komendę zgłaszają się kolejni poszkodowani, którzy zostali nabici w butelkę przez oszusta. Sprawa jest rozwojowa i hrubieszowscy funkcjonariusze nie wykluczają, że oszukanych osób jest znacznie więcej. Dlatego teraz przypominają o tej historii.

- Mężczyzna usłyszał już do tej pory kilkanaście zarzutów oszustwa. Policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanego w kwocie blisko 200 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności - podaje asp. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj