Skupował trzodę i bydło. Usłyszał 313 zarzutów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2023,14:35 Aktualizacja: 04-04-2023,10:27
A A A

Skierowaniem do sądu aktu oskarżenia zakończyło się dochodzenie prowadzone przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi powiatu płońskiego (woj. mazowieckie), który zajmował się skupem zwierząt z gospodarstw.

W związku ze zgłoszeniem od jednego z lekarzy weterynarii, przez ostatnie kilka miesięcy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą nieprzestrzegania przepisów dotyczących przewozu zwierząt. Miał w to być zaangażowany 30-letni mieszkaniec pow. płońskiego prowadzący działalność w zakresie skupu trzody chlewnej i bydła.

kolno, podlasie, powiat kolneński, powiat łomżyński, skup bydła, oszustwa

Nie płacił za skupowane bydło. Rolnicy stracili setki tysięcy

Za oszustwa i prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej będzie odpowiadał mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, zatrzymany przez policjantów z Kolna (woj. podlaskie). 23-latek skupował od rolników bydło, ale nie...

- W latach 2021-2022 mężczyzna nie wywiązywał się z ciążącego na nim obowiązku poinformowania lekarza weterynarii o każdym planowanym załadunku, przewozie i wyładunku zwierząt hodowlanych - informuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy płońskiej KPP.

Tamtejsi stróże prawa skrupulatnie gromadzili i analizowali materiał, co ostatecznie doprowadziło do postawienia 30-latkowi aż 313 zarzutów, związanych z niestosowaniem się do przepisów Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

- Obszerny akt oskarżenia został już skierowany do płońskiego sądu. 30-latkowi grozi wysoka kara grzywny i rok pozbawienia wolności - podsumowuje kom. Drężek-Zmysłowska.

Poleć
Udostępnij