Skradziony traktor i lewe pestycydy na granicy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2017,14:30 Aktualizacja: 01-07-2017,15:08
A A A

Rolniczy sprzęt i środki ochrony roślin ciągle są łakomymi kąskami dla złodziei i przemytników. Wiedzą o tym jednak doskonale funkcjonariusze celno-skarbowi oraz pogranicznicy, którzy nie dają wywieźć się w pole.

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej ciągnika rolniczego marki John Deere.

środki ochrony roślin, przemyt środków ochrony roślin, pestycydy, Budomierz, Podkarpacie

Przemycał pestycydy w bagażniku autokaru

40 kilogramów niewiadomego pochodzenia środków ochrony roślin chciał przemycić kierowca w luku bagażowym autokaru. Trefny towar znaleźli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS). Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w...

Pojazd został skradziony w Danii, a na Wschód próbował go przetransportować 23-letni obywatel Ukrainy. Pogranicznicy przekazali maszynę policjantom w celu dalszego prowadzenia sprawy.

Na przejściu granicznym z Ukrainą w Zosinie wpadł natomiast inny obywatel naszego wschodniego sąsiada. Lubelscy funkcjonariusze celno-skarbowi skontrolowali pojazd, którym podróżował 35-latek.

"Mężczyzna zgłosił do odprawy jedynie wyroby akcyzowe w dopuszczalnych prawem limitach. Po wstępnych oględzinach należące do niego auto zostało poddane szczegółowej kontroli. Jej wynik nie był korzystny dla obywatela Ukrainy" - relacjonuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

W nadkolach samochodu mundurowi znaleźli 21 kg środków chemicznych stosowanych w rolnictwie o wartości blisko 7 tys.

Przyłapany na przemycie 35-latek wyjaśnił, że pestycydy miały trafić do rolnika jednej z podzamojskich wsi. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karno-skarbowe.

Warto przypomnieć, że wprowadzanie do obrotu środków ochrony roślin jest działalnością reglamentowaną, na której prowadzenie potrzebne jest zezwolenie ministerstwa rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj