Skomorowski zapewnia: "Pride of Poland" odbędzie się

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-04-2016,8:25 Aktualizacja: 29-04-2016,8:43
A A A

Firma Polturf organizująca do wielu lat w stadninie w Janowie Podlaskim Dni Konia Arabskiego i aukcję koni "Pride of Poland" rozwiązała umowę o organizacji tych imprez w 2016 r. - Aukcja się odbędzie – zapewnia prezes stadniny Marek Skomorowski.

"W związku z brakiem jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami Stadnin, co uniemożliwia zorganizowanie imprezy na zakładanym poziomie, w dniu 26 kwietnia 2016 r. rozwiązałam umowę. Utraciłam zaufanie do moich zleceniodawców" - poinformowała Barbara Mazur, właścicielka firmy.  

Dni Konia Arabskiego, pride of poland, janów podlaski, michałowo

Dni Konia Arabskiego mogą się nie odbyć

Barbara Mazur, właścicielka Polturfu poinformowała, że rozwiązała umowę ze stadninami w Janowie Podlaskim i Michałowie. Firma organizowała jedną z najbardziej prestiżowych aukcji koni arabskich "Pride of Poland". - Powodem tej decyzji...

Podkreśliła, że jako przedsiębiorca "inwestuje swój własny kapitał i pokrywa wszelkie koszty imprezy, a zleceniodawcy nie byli w stanie dotrzymać terminów zapisanych w umowie, łamią klauzulę poufności” i „zapewne nie dotrzymają też innych, zapisanych w niej warunków".

"Dodatkowo, w związku z wymianą zarządów Spółek i wydarzeniami z ostatnich tygodni, atmosfera wokół Stadnin Państwowych jest fatalna. Rozlega się wiele głosów niepokoju ze strony międzynarodowej społeczności hodowców i właścicieli koni arabskich. Wielu ważnych i najbardziej lojalnych klientów aukcji nie zamierza przyjechać do Polski. Wycofała się też większość sponsorów zagranicznych" - napisała Mazur.

Doroczna aukcja Pride of Poland ma się w tym roku odbyć 15 sierpnia. - Aukcja się odbędzie. Nie ulega to żadnej wątpliwości. Nie tylko Polturf istnieje - powiedział PAP Marek Skomorowski, prezes stadniny w Janowie Podlaskim.

Nie potwierdził nieoficjalnej informacji RMF FM, że organizatorem aukcji będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. - Jest wiele podmiotów, które się mogą tego podjąć - zaznaczył.

Zamieszanie wokół stadnin rozpoczęło się od odwołania w lutym przez prezesa ANR prezesów stadnin koni arabskich: Marka Treli z Janowa Podlaskiego i Jerzego Białoboka z Michałowa oraz inspektor ds. hodowli koni Anny Stojanowskiej, co spotkało się z oburzeniem środowiska w kraju i za granicą.
Stadnina koni w Janowie Podlaskim, janów podlaski, koksydiostatyki

Stadnina w Janowie Podlaskim będzie miała nowego prezesa. Z konkursu

Będzie rozpisany konkurs na prezesa stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim - potwierdził Waldemar Humięcki, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych. Nie powiedział jednak kiedy konkurs zostanie rozpisany. - Społeczeństwo oczekuje, że będą to...

W marcu w stadninie w Janowie padły dwie klacze - Preria i Amra - należące do stadniny koni Halsdon Arabians, której właścicielką jest Shirley Watts, stała bywalczyni dorocznej aukcji koni arabskich Pride of Poland. Oba konie zostały niegdyś kupione przez Watts właśnie na aukcjach w Janowie. Konie padły prawdopodobnie z powodu skrętu jelit.

W październiku 2015 r. w podobnych okolicznościach, z powodu skrętu jelit, padła inna utytułowana klacz janowskiej stadniny - Pianissima - co było jednym z powodów odwołania ze stanowiska długoletniego szefa stadniny Marka Treli.

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie nieprawidłowości w stadninach koni arabskich w Janowie Podlaskim i Michałowie złożyła w marcu Agencja Nieruchomości Rolnych. Śledztwo dotyczące niegospodarności, jakiego miały się dopuścić odwołane w lutym władze stadnin, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Trwa obecnie ogłoszone przez ANR postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Nabór potrwa do 30 maja.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement