Skazany za brak nadzoru nad zwierzętami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-09-2019,10:35 Aktualizacja: 04-09-2019,10:48
A A A

Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę został skazany 55-letni mieszkaniec Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) za nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby przez niezapewnienie właściwego nadzoru nad psami.

Taki jest finał sprawy sprzed 4 lat. A jej początek miał miejsce 7 lipca 2015 r., gdy na trasie Prusinowo-Gnojno 58-letnia wówczas mieszkanka powiatu działdowskiego jechała rowerem na jagody.

psy pogryzły dzieci, lipno, włocławek, Małgorzata Małkińska

Psy rzuciły się na dzieci. Dziewczynka uratowała brata

Dzieci jeżdżące na sankach w jednej z wiosek pod Lipnem (woj. kujawsko-pomorskie) zostały zaatakowane przez dwa duże psy. Dotkliwie pogryziona została 9-letnia dziewczynka, która zasłoniła 4-letniego braciszka. Stróże prawa z Komendy...

W pewnym momencie dobiegły do niej trzy psy rasy owczarek niemiecki. Zaatakowały kobietę, wciągnęły do rowu i spowodowały liczne rany kąsane nóg, pośladków, rąk i twarzy. Na pomoc poszkodowanej przyszły osoby przejeżdżające samochodem, które zauważyły leżący przy drodze rower.

Kobietą zajęli się ratownicy medyczni, a stróże prawa rozpoczęli śledztwo. Szybko ustalili właściciela psów, którym okazał się 55-letni działdowianin. Niedaleko miejsca zdarzenia miał nieruchomość, z której z niewiadomych powodów oddaliły się agresywne czworonogi.

Mężczyzna stanął przed działdowskim sądem, który uznał go winnym nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu kobiety. Teraz - rozpatrując apelację -  Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok: karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i karę grzywny wobec właściciela psów.

Policja przypomina, że za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia za wszelkie wyrządzone przez zwierzę szkody odpowiedzialność ponosi jego właściciel.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement