Skatował psa i zakopał na podwórku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-01-2019,12:30 Aktualizacja: 09-01-2019,12:48
A A A

Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 38-letni mieszkaniec gm. Konstantynów (woj. lubelskie). Policjanci ustalili, że sprawca uderzył psem o betonowe podłoże.

Po wszystkim martwe zwierzę zakopał na terenie swojej posesji.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Z informacji jakie uzyskali dzielnicowi z komisariatu w Janowie Podlaskim wynikało, że mieszkaniec gminy Konstantynów zabił psa, którym się opiekował.

przechlewo, powiat człuchowski, znęcanie się nad zwierzętami, jęzioro rąbki

Utopił psa w jeziorze. Nawet 5 lat może spędzić w więzieniu

65-letni mieszkaniec Przechlewa (pow. człuchowski, woj. pomorskie) może spędzić nawet 5 lat w więzieniu za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Utopił zwierzę w jeziorze Rąbki. Zwłoki psa w worku nad tym akwenem znalazł przypadkowy...

"Dzielnicowi wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego potwierdzili posiadaną informację. Na terenie posesji ujawnili zakopane zwierzę z widocznymi obrażeniami ciała. Do wyjaśnienia zatrzymany został 38-latek" - informuje Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

W rozmowie z policjantami mężczyzna początkowo twierdził, że pies został potrącony przez samochód. Kiedy funkcjonariusze nie dali wiary jego słowom, przyznał, że uderzył czworonogiem o betonową podłogę w budynku. Po tym martwe zwierzę zakopał na terenie posesji. Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że w chwili zdarzenia był pijany.

Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania 38-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wczoraj prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu