Senior ostrzył motykę. Do szpitala poleciał śmigłowcem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-07-2020,12:05 Aktualizacja: 24-07-2020,17:47
A A A

Do groźnego wypadku doszło podczas prostej czynności, jaką wydawałoby się jest ostrzenie motyki. Po rannego 80-latka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce 23 lipca w jednej z miejscowości gm. Miączyn (pow. zamojski, woj. lubelskie).

Jak wstępnie ustalili powiadomieni o nim stróże prawa, 80-letni mężczyzna w amatorskiej stolarni ostrzył motykę za pomocą założonego na heblarkę stołową kamienia szlifierskiego. W pewnej chwili kamień pękł, raniąc seniora.

Gumieniec, powiat bytowski, wycinka drzew, prace leśne

Drzewo uderzyło pilarza w głowę. Młody mężczyzna zmarł

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku podczas wycinki drzew w lesie, w wyniku którego zmarł 23-letni mężczyzna. Policjanci apelują o zachowanie maksymalnej ostrożności podczas takich prac. Do tragedii doszło w okolicach miejscowości...

- Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem pogotowia ratunkowego do szpitala. Dokładne okoliczności nieszczęśliwego wypadku wyjaśniają policjanci - podaje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

I apeluje o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwach.

- Rutyna i pośpiech mogą mieć tragiczne skutki. Uważajmy zwłaszcza podczas wykorzystywania w codziennych pracach sprzętu elektrycznego. Każdą czynność, nawet taką, która wykonywana była już wielokrotnie, należy realizować z należytą starannością, bez pośpiechu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - przekazuje funkcjonariuszka.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu