Sawicki reklamuje Chińczykom polską żywność

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2014,22:30 Aktualizacja: 09-12-2014,22:43
A A A

Szef resortu rolnictwa przyjął we wtorek wicemera Szanghaju Shi Guanghui. Marek Sawicki nawiązał do rozmów, które miały miejsce w maju w trakcie oficjalnej wizyty w Chinach.

Podkreślił znaczenie Szanghaju dla polskich przedsiębiorców z branży spożywczej. O dużym zainteresowaniu świadczy coroczna obecność wielu polskich firm na targach SIAL China.

Ponadto Polska planuje wystąpić w przyszłorocznej edycji w roli gościa specjalnego.

Minister wspomniał także o spotkaniu z szefem resortu rolnictwa Chin, które odbyło się w Bukareszcie w październik. Zaznaczył, że od tego momentu można było zaobserwować większą aktywność w kontaktach między polskimi i chińskimi służbami weterynaryjnymi i fitosanitarnymi.

Wicemer Szanghaju omówił najważniejsze kwestie związane z chińskim rolnictwem. Podkreślił, że głównymi kierunkami w rozwoju chińskiego rolnictwa są obecnie modernizacja oraz rozwój gospodarstw rodzinnych.

Liczy na możliwość rozwoju polsko-chińskiej współpracy naukowo-technicznej w dziedzinie rolnictwa oraz w zakresie bezpieczeństwa żywności. Jest przekonany, że współpraca oparta na tych zagadnieniach ma ogromny potencjał.

Minister Sawicki podkreślił wysoką jakość polskich produktów spożywczych. Wyraził gotowość strony polskiej do przyjęcia chińskich inspektorów, w celu zatwierdzenia kolejnych produktów do eksportu na rynek chiński.

W opinii Shi Guanghui, produkty spożywcze wysokiej jakości mają dużą szansę zaistnieć na chińskim rynku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement