Samorząd rolniczy apeluje do wojewody o pomoc rolnikom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-06-2015,10:00 Aktualizacja: 18-06-2015,10:10
A A A

Region łódzki jest jednym z kilkunastu województw, które wyjątkowo dotkliwie odczuwają skutki suszy. Właśnie dlatego Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego skierowała apel do wojewody łódzkiego o wsparcie.

Prezes izby Andrzej Górczyński w imieniu zarządu IRWŁ pisze, że "w ostatnim czasie warunki pogodowe w tym wysokie temperatury, niska ilość opadów spowodowały, że w województwie łódzkim występują znamiona suszy, również glebowej".

Wysokie temperatury poważnie zakłócają wegetację roślin

Zachodniopomorska Izba Rolnicza zaapelowała do rolników z województwa, by zgłaszali już straty wynikające z suszy. "Warunki pogodowe na terenie województwa zachodniopomorskiego w ostatnim czasie, szczególnie w...
"Tak znaczne zaburzenie wegetacji roślin, pogorszenie jakości płodów rolnych spowoduje obniżenie plonów i duże straty w rolnictwie. W związku z powyższym oraz licznymi sygnałami wpływającymi od rolników do biura Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w sprawie wystąpienia suszy na terenie województwa łódzkiego prosimy Panią Wojewodę o podjęcie działań mających na celu pomoc dla rolników i przedstawienie problemu na szczeblu rządowym" - apeluje szef łódzkiego samorządu rolniczego.

Górczyński ma nadzieję, że list skierowany do Jolanty Chełmińskiej nie pozostanie bez odpowiedzi i za jej pośrednictwem o problemach rolników zostanie poinformowany rząd, a w ślad za tym zostaną podjęte konkretne działania.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement