Sadownik skazany. Może trafić do więzienia na blisko 3 lata

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-06-2022,13:20 Aktualizacja: 10-06-2022,13:26
A A A

Na 2 lata i 8 miesięcy więzienia skazał sąd sadownika za upicie i gwałt na 16-letniej dziewczynie, która miała pracować w jego gospodarstwie. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Sądowe rozstrzygniecie dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w maju 2020 r. w gospodarstwie sadowniczym pod Radomiem. U 65-letniego wówczas właściciela sezonowo pracowała matka z córką. Starsza wracała na noce do domu, a 16-latka korzystała z udostępnionego w gospodarstwie pokoju.

Brzeźnica, powiat raciborski, zabójsto, koryto Odry, prace polowe

Rolnik znalazł ciało. To było zabójstwo

Pracujący na polu rolnik zauważył w okolicy Brzeźnicy (pow. raciborski, woj. śląskie) ciało mężczyzny. W wyniku policyjnego śledztwa zatrzymano dwie osoby podejrzane o zabójstwo 31-latka. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu...

Śledczy zarzucili mężczyźnie, że nakłonił nieletnią do spożycia alkoholu, a potem przy użyciu siły zgwałcił ją. O tym fakcie organa ścigania powiadomiła matka, gdy córka wróciła do domu z widocznymi obrażeniami ciała.

Gospodarz nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a jego obrońca wniósł o uniewinnienie. Sąd w oparciu o zgromadzony materiał uznał jednak go winnym i wymierzył karę łączną 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Proces, z uwagi na dobro nastolatki toczył się przy zamkniętych drzwiach.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj