Rząd zaakceptował zmiany w sprawie wieloletniego programu rolnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-10-2019,8:05 Aktualizacja: 30-10-2019,8:48
A A A

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji uchwały w sprawie programu wieloletniego "Rolnictwo Polskie i UE 2020+. Wyzwania, szanse, zagrożenia, propozycje". Głównym celem zmiany jest dostosowanie zadań programu do nowego poziomu wydatków budżetowych na 2019 r.

Propozycje przedłożył Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Nowelizacja uchwały dotyczy programu rolniczego realizowanego w latach 2015-2019.

izby rolnicze, rolniczy samorząd, krir, krajowa rada izb rolniczych, przysiek

Rząd będzie wzmacniać izby rolnicze

- Będziemy wzmacniać izby rolnicze, powierzać im zadania administracyjne państwa - zapewnił w Przysieku Jan Krzysztof Ardanowski. Minister rolnictwa wziął udział w Walnym Zgromadzeniu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. - Zakładam, że przez cztery...

Jak wskazywał szef resortu, jest konieczna, bo na realizację programu w tym roku zostanie przeznaczone niecałe 6 mln zł, a planowane było około 9,5 mln zł.

Mniejsze finansowanie programu spowoduje ograniczenie działalności Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej-Państwowego Instytutu Badawczego.

W praktyce oznacza to ograniczenie działalności popularyzującej wyniki badań prowadzonych w ramach programu oraz publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach.

Mniejszy też będzie udział pracowników naukowych w konferencjach krajowych.

Zmieniona uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj