Rząd wpompuje miliony w stadninę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2020,11:40 Aktualizacja: 22-09-2020,11:46
A A A

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dołoży do słynnej hodowli koni, która podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości stanęła na skraju bankructwa.

Wtorkowa "Rzeczpospolita" przypomina, że od 11 września Stadnina Koni Janów Podlaski ma nowego prezesa - to Lucjan Cichosz, były senator i były poseł PiS. "I już na starcie może liczyć na wsparcie rządu. Podległy ministrowi rolnictwa KOWR zamierza dokapitalizować stadninę" - czytamy w dzienniku.

perfinka, aukcja pride of poland, janów podlaski, Tomasz Chalimoniuk

Saudyjska księżniczka już nie chce Perfinki

Klacz Perfinka, która podczas tegorocznej aukcji Pride of Poland została sprzedana za 1 mln 250 tys. euro (jedna z najwyższych cen w historii) trafi prawdopodobnie do innego hodowcy. O zamieszaniu wokół sprzedaży konia informuje...

Z informacji, które Ośrodek przekazał gazecie wynika, że decyzję o dokapitalizowaniu podjęto "w związku z rolą i znaczeniem Spółki SK Janów Podlaski sp. z o.o. dla polskiej hodowli koni czystej krwi arabskiej".

Dokapitalizowanie ma nastąpić "w zamian za nowe udziały wydane jedynemu wspólnikowi - KOWR".

"Jednocześnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pragnie podkreślić, że planowane dokapitalizowanie przeznaczone będzie na cele li tylko rozwojowe" - czytamy w "Rz".

Według gazety kwota dokapitalizowania może wynosić 5 mln zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj