Rolnik niebawem będzie mógł więcej sprzedać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-08-2018,11:20 Aktualizacja: 20-08-2018,13:35
A A A

Zaraz po wakacjach Sejm powinien przyjąć ustawę, zakładającą rozszerzenie możliwości bezpośredniej sprzedaży przez rolników ich produktów - zapowiedział w poniedziałek Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Ma to umożliwić uzyskiwanie przez gospodarzy wyższych cen i uniknięcie sytuacji, że "w łańcuchu od pola do stołu" kilku pośredników i przetwórców nakłada na produkty rolne swoje marże, w efekcie czego rolnikowi niewiele zostaje - powiedział polityk w "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu.

Szymon Giżyński, wiceminister rolnictwa

Poszerzenie sprzedaży bezpośredniej i dopłaty do paliwa filarami Planu dla wsi

Wsparcie dla rolników np. w przypadku nadurodzaju czy niskich cen płodów rolnych, poszerzenie możliwości ich bezpośredniej sprzedaży czy zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego – to niektóre filary rządowego Planu dla...

Rozszerzona zostanie możliwość sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw tego wszystkiego, co gospodarze wytwarzają lub przetwarzają.

- Chodzi o to, by rolnicy jak najwięcej żywności sprzedawali bezpośrednio. Zaraz po wakacjach Sejm się tym zajmie, nie widzę problemu, by tego szybko nie przyjął - powiedział szef resortu.

Minister mówił, że jego "ambitnym planem" jest to, by przynajmniej główny szkielet planu dla rolnictwa wszedł w życie jak najszybciej.

- Są przygotowane projekty ustaw, o paliwie, o sprzedaży bezpośredniej i kolejne, o zwiększeniu (możliwości) kontroli dla UOKiK znakowania żywności, by wyeliminować fałszywą żywność, która wchodzi do Polski i jest przepakowywana w polskie opakowania - wymieniał Ardanowski.

- To będzie wszystko przyjmowane przez Sejm na pierwszych posiedzeniach po wakacjach, czyli od połowy września - zaznaczył na koniec szef resortu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu