Rolnicza "Solidarność" o mieszaniu protestów rolniczych i "aborcyjnych"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-10-2020,8:05 Aktualizacja: 28-10-2020,8:39
A A A

Jednoznacznie odcinamy się od prób wykorzystywania przez niektóre środowiska protestów rolniczych do celów ideologicznych - przekazała w oświadczeniu rolnicza "Solidarność".

W całej Polsce odbywają się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który oznacza zdecydowane zaostrzenie prawa aborcyjnego.

ustawa o ochronie zwierząt, piątka dla zwierząt, protesty rolników, protest kobiet, nowy dwór gdański

Rolnicy wsparli protest kobiet i skrytykowali "piątkę"

W niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się trzecia już manifestacja przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Do protestujących kobiet dołączyli rolnicy. Uczestnicy protestu, podobnie jak w poprzednich...

Gdzieniegdzie włączyli się w nie również rolnicy na traktorach, wyrażając swoje niezadowolenie przede wszystkim z tzw. piątki dla zwierząt i sposobu kierowania państwem przez Prawo i Sprawiedliwość.

Oświadczenie w tej sprawie wydała rolnicza "S".

"NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", jako powołany zgodnie ze swoim statutem do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami "Solidarności" oraz zasadami etyki chrześcijańskiej, nie kwestionując nikomu prawa do protestu, stanowczo sprzeciwia się formie protestów polegających na agresji wobec katolików i wiary katolickiej oraz profanacji miejsc kultu religijnego" - czytamy w oświadczeniu.

Jak w nim podkreślono, aktualnie prowadzone przez Związek protesty są skierowane wyłącznie przeciwko szkodliwej dla przyszłości rolnictwa tzw. piątki dla zwierząt oraz jej konsekwencji dla rolników i przyszłości gospodarstw rodzinnych w Polsce.

"Wobec powyższego NSZZ RI ‘Solidarność’ jednoznacznie odcina się od prób wykorzystywania przez niektóre środowiska protestów rolniczych do celów ideologicznych" - wskazuje organizacja.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu