Rolnicy znów wyszli na drogę. Teraz blokują "ekspresówkę"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-12-2018,13:45 Aktualizacja: 13-12-2018,14:10
A A A

Protestujący rolnicy zablokowali 13 grudnia trasę S8 przy zakładach mięsnych w Rawie Mazowieckiej. Planowane są objazdy - poinformowała łódzka policja.

Mundurowi wyznaczyli objazdy w kierunku Warszawy na Węźle Rawa Północ z S8 na DK 72 oraz w kierunku Wrocławia na węźle Julianów z S8 na drogi W707 i W725. "Prosimy kierujących o wybieranie alternatywnych dróg i zachowanie szczególnej ostrożności" - zaapelowała policja.

protesty rolników, blokada a2, agrounia, Sylwester Marczak

Rolnicy ukarani mandatami, są wnioski do sądów. Bilans protestu na A2

- Wszystkie osoby zostały wylegitymowane, łącznie było to 158 osób. Wszystkim osobom zaproponowano nałożenie mandatu karnego - powiedział Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KS Policji w Warszawie. - 37 osób (mandaty-PAP) przyjęło,...

Organizatorem protestu jest NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Rolnicy blokują drogę dojazdową do zakładów mięsnych Food Service.

Głównym postulatem protestujących jest zatrzymanie importu wieprzowiny. Przekonują, że odbywa się to ze szkodą dla producentów żywca wieprzowego i konsumentów. Zdaniem gospodarzy zakład w Rawie Mazowieckiej jest jednym z wielu w kraju, który nie skupuje rodzimych tuczników tylko sprowadza zwierzęta z zachodu.

Gospodarze mówią, że będą blokować trasę do skutku i czekać na przedstawiciela ministerstwa rolnictwa albo na Głównego Lekarza Weterynarii.

W środę na autostradzie A2 na odcinku Łódź-Warszawa, na wysokości Brwinowa, odbył się protest kilkudziesięciu rolników z ruchu AGROunia, którzy zablokowali drogę. Rolnicy domagali się m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF.

Żądali też audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym, a także chcą "uzdrowienia Izb Rolniczych".
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu