Rolnicy znów blokują krajową drogę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mateusz Babak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2019,13:40 Aktualizacja: 12-02-2019,15:20
A A A

Protest kilkudziesięciu osób, m.in. hodowców zwierząt, utrudnia we wtorek ruch na drodze krajowej nr 43 w Waleńczowie w powiecie kłobuckim (Śląskie). Protestujący chodzą po przejściu dla pieszych i co kilkanaście minut przepuszczają pojazdy.

Chodzi o trasę wiodącą z Częstochowy przez Kłobuck w kierunku Rudników, a dalej Kluczborka lub Wielunia. Jak poinformował młodszy aspirant Kamil Raczyński z kłobuckiej policji, demonstracja rozpoczęła się ok. godz. 10.

protest, rolnicy, Michał Kołodziejczak, AGROPowstanie2019, protest rolników w Warszawie

Protest rolników pod Pałacem Prezydenckim to dopiero początek

Przed godz. 15 w środę zakończyła się demonstracja rolników przed Pałacem Prezydenckim. - Nie przerywamy działań - zapowiedział Michał Kołodziejczak, jeden z liderów organizującej protest AGROunii, po około dwugodzinnej rozmowie...

Organizatorzy deklarowali, że potrwa do ok. godz. 14.

Według policji protest przebiega bez incydentów. Demonstranci zgromadzili się, sprzeciwiając m.in. aktualnym cenom skupu zwierząt. W tym samym miejscu demonstracja pod podobnymi postulatami odbyła się pod koniec listopada 2015 r.

Z kolei w połowie grudnia ub. roku na terenie woj. śląskiego odbył się protest hodowców drobiu.

Demonstracja ok. 200 osób, chodzących po przejściu dla pieszych, utrudniła wówczas na ok. półtorej godziny ruch na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu; korki sięgnęły paru kilometrów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj