Rolnicy stracili setki tysięcy złotych. Jest akt oskarżenia wobec podpalacza

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-12-2020,11:20 Aktualizacja: 02-12-2020,11:27
A A A

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie), który według śledczych podpalił budynki gospodarstw. Rolnicy stracili blisko 300 tys. złotych.

Sprawa zaczęła się w nocy 6 maja 2019 roku, gdy nieznany wówczas sprawca wdarł się na teren jednej z posesji położonej w miejscowości Niedźwiedzie (gm. Szczytno).

gmina Trzebinia, podpalenia, KPP w Chrzanowie, pożary w gospodarstwach

Kolejny podpalacz zatrzymany. 20-latek przyznał się, że wzniecał ogień

20-letni mężczyzna został zatrzymany w charakterze podejrzanego o podpalenia m.in. stodół, pustostanów i łąk w gminie Trzebinia (pow. chrzanowski, woj. małopolskie). Straty oszacowano na prawie 150 tys. złotych. Nad ranem 9 lipca...

Następnie podpalił stodołę, w której znajdowało się: 200 beli siana, 130 beli z sianokiszonką, owijarka do bel i siewnik do nawozu. Potem uciekł i na terenie kolejnego gospodarstwa podpalił kolejną stodołę. Piroman usiłował również spalić domek letniskowy na jeszcze innej posesji.

"Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na łączną kwotę blisko 300 tys. złotych. W toku prowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych mundurowi ustalili i zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Postawili mu trzy zarzuty: dwa za zniszczenie mienia poprzez podpalenie dwóch budynków gospodarczych wraz z ich zawartością oraz jeden za usiłowanie zniszczenia mienia poprzez spalenie domku letniskowego. Na szczęście w tym przypadku sprawca nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż ogień się nie rozprzestrzenił" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie.

Śledczy skierowali już do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Kodeks karny za przestępstwo zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj