Rolnicy nie dostali zapłaty za bydło. Oszust czeka na proces

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2019,14:25 Aktualizacja: 01-07-2019,14:41
A A A

Młody mężczyzna usłyszał 4 zarzuty związane z oszustwem przy kupnie bydła. Według ustaleń stróżów prawa naciągnął w sumie rolników na ponad 58 tysięcy zł. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Sprawa miała swój początek w październiku 2018 roku. 24-letni wówczas mieszkaniec powiatu kieleckiego zawarł z rolnikami z gmin Wielbark oraz Dźwierzuty (pow. szczycieński, woj. warmińsko-mazurskie) umowy kupna-sprzedaży bydła.

netogród, handel płodami rolnymi, oszustwa, Prokuratura Okręgowa w Opolu

Ponad 100 oszukanych rolników i miliony złotych strat

Dwóch biznesmenów oraz ich pracownika zatrzymali policjanci na polecenie Prokuratury Okręgowej w Opolu. To efekt śledztwa w sprawie oszustw popełnianych według śledczych na rynku rolniczym przez spółkę Netogród. Jest ono...

"Zapłata za zwierzęta miała nastąpić w ciągu 14 dni, jednakże kupujący 24-latek nie wywiązał się z warunków umowy. Pokrzywdzeni, którzy zostali oszukani w sumie na łączną kwotę ponad 58 tysięcy złotych, złożyli na policji zawiadomienie" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi czterech zarzutów oszustwa. A teraz do sądu trafił ze szczycieńskiej prokuratury akt oskarżenia.

"W najbliższym czasie nieuczciwy +przedsiębiorca+ ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności" - podsumowuje KPP w Szczytnie.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!