Rolnicy mają dość ekoterroryzmu. Ustawę trzeba szybko uszczelnić

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-09-2019,17:40 Aktualizacja: 30-09-2019,23:40
A A A

Rolnicy chcą ochrony przed bezprawnymi działaniami aktywistów "ekologicznych". Przede wszystkim hodowcy wielokrotnie zwracali uwagę na problem skandalicznych nadużyć ze strony ekoterrorystów.

Poniedziałkowy "Nasz Dziennik" informuje, że dochodziło do sytuacji, w których przedstawiciele tzw. organizacji ekologicznych wchodzili na prywatna posesję i rekwirowali zwierzęta pod rzekomym zarzutem ich zaniedbywania.

Prusinowo, gnojno, działdowo, powiat działdowski, opieka nad zwierzętami, pogryziona przez psy

Skazany za brak nadzoru nad zwierzętami

Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnę został skazany 55-letni mieszkaniec Działdowa (woj. warmińsko-mazurskie) za nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby przez niezapewnienie właściwego nadzoru nad psami....

- Nie tylko rolnicy, ale wszyscy posiadacze zwierząt - głównie tych rasowych - mają problemy z tzw. organizacjami prozwierzęcymi. Nasze propozycje idą w tym kierunku, aby zwierzęta, które są odbierane - jeśli zostanie stwierdzone, że dokonało się to bezpodstawnie - wracały do prawowitych właścicieli na podstawie decyzji administracyjnej, a nie długotrwałego i kosztownego procesu cywilnego - mówi gazecie Jarosław Sachajko (Kukiz`15), który jest jednym z inicjatorów projektu ustawy mającej chronić rolników przed bezprawnymi działaniami ekoterrorystów.

Obecnie odebranie zwierząt rolnikowi lub hodowcy jest bardzo proste i wystarczy decyzja upoważnionego przedstawiciela organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Na potrzebę uszczelnienia systemu zwraca również cytowany przez dziennik Krzysztof Przedpełski z Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Eksert zaznacza, że zastanawiającym i dyskusyjnym jest brak w ustawie jakichkolwiek wymogów dla organizacji społecznej, której statutowym celem jest ochrona zwierząt. - Praktycznie każda organizacja może wpisać sobie taką działalność - przekonuje.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement