Rolnicy chcą kolejnego województwa i swoich oddziałów agencji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2019,14:00 Aktualizacja: 20-03-2019,14:07
A A A

Gospodarze z regionu koszalińskiego chcą powołania województwa środkowopomorskiego oraz oddzielnych oddziałów Izby Rolniczej i Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Koszalinie.

- Siedemnaste oddziały agencji to bardzo dobry pomysł. Nie będziemy musieli już jeździć do Szczecina, by załatwić nasze sprawy. My w regionie koszalińskim mamy inne problemy niż Pyrzyce, czy Szczecin - mówią zgodnie rolnicy.

ceny ziemi ornej, ziemia rolnicza, sprzedaż ziemi. dzierżawa ziemi, arimr, gus

Głód ziemi wciąż spory. Hektar droższy o trzy tysiące

Ogólnopolska średnia cena zakupu-sprzedaży ziemi w czwartym kwartale 2018 roku grubo przekroczyła 45 tys. zł za hektar. Stawki (bardzo zróżnicowanie regionalne) rosną, co oznacza, że na rynku utrzymuje się popyt. Informacje o średnich...

Z argumentami gospodarzy zgadza się Krzysztof Nieckarz, dyrektor koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - informuje Polskie Radio Koszalin.   

- Rolnictwo we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego jest zupełnie inne i ma inne problemy niż w części zachodniej. Powstał już 17. oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i naturalnym następstwem jest to, aby powstały 17. oddziały Izby i ODR - przekonuje.

Paweł Michalak, dyrektor koszalińskiej delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, odniósł się natomiast do postulatu powołania województwa środkowopomorskiego.

- Prawo i Sprawiedliwość obiecało powstanie tego województwa, ale prezes Jarosław Kaczyński zastrzegł, że taka musi być wola mieszkańców. Aby ją zbadać, należy przeprowadzić referenda, a te ogłaszają marszałkowie - zachodniopomorski i pomorski - powiedział.

W najbliższych dniach rolnicy wyślą petycje dotyczące powołania 17. województwa oraz umiejscowienia w Koszalinie siedzib oddziałów Izby Rolniczej oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Dokument ma trafić do sejmowej komisji rolnictwa, ministerstwa rolnictwa oraz Krajowej Rady Izb Rolniczych.
 

źródło: Polskie Radio Koszalin

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu