Rolnicy chcą już teraz wiedzieć, jaka będzie pomoc suszowa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-01-2023,9:20 Aktualizacja: 24-01-2023,9:26
A A A

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa zapewniał, że w 2023 roku rolnicy poszkodowani przez suszę będą mogli liczyć na wsparcie. Gospodarze z województwa lubuskiego chcą poznać szczegóły.

Susza rolnicza występuje właściwie co roku, dotykając większość gospodarstw. Nic dziwnego, że planujący prace i ewentualne inwestycje rolnicy chcieliby wiedzieć, na co mogą liczyć w przypadku utraty części plonów.

Stąd wystąpienie gospodarzy zrzeszonych w Lubuskiej Izbie Rolniczej do Kowalczyka. W dokumencie nawiązali do "wielu wypowiedzi" szefa resortu, w tym również tej z 19 października 2022 r. w Kalsku podczas spotkania z rolnikami właśnie z woj. lubuskiego.  

"Zapewniał Pan, iż rolnicy poszkodowani przez suszę otrzymają pomoc w bieżącym roku. Obecnie producenci rolni przygotowują się do wiosennych prac polowych, przede wszystkim zaopatrując się w środki do produkcji, natomiast zeszłoroczne dochody z powodu suszy niejednokrotnie nie pokrywały kosztów produkcji. Dlatego Lubuska Izba Rolnicza zwraca się z zapytaniem, na jakie wsparcie mogą liczyć rolnicy i kiedy pomoc zostanie uruchomiona" - czytamy w piśmie lubuskiego samorządu rolniczego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu