Rolnictwo musi być zrównoważone. To praca, a nie hobby

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
10-09-2020,12:15 Aktualizacja: 10-09-2020,12:18
A A A

Promocja rolnictwa zrównoważonego w Polsce to cel podpisanego porozumienia Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych z Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP".

Rolnictwo zrównoważone to wszelkie działania ograniczające jego wpływ na środowisko, umożliwiające bardziej efektywne i przyjazne wykorzystanie zasobów, np. gleby, ziemi, wody, maszyn, środków ochrony roślin, nasion, nawozów czy energii, przy zachowaniu opłacalności produkcji rolniczej i akceptacji społecznej.

rolnictwo zrównoważone, asap, fzpdiwr

Chcą promować rolnictwo zrównoważone

Federacja Związków Pracodawców - Dzierżawców i Właścicieli Rolnych rozpoczyna współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP". Celem podpisanego porozumienia o współpracy jest...

- Coraz wyższe wymogi Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska nie mogą być wprowadzane z całkowitym pominięciem analizy ich wpływu na dochód rolnika. To niezwykle ważne, aby odpowiednie zachęty finansowe w nowej Wspólnej Polityce Rolnej pozwoliły na zrównoważenie celów środowiskowych i ekonomicznych. Zależy nam bardzo na tym, aby rolnictwo stawało się jeszcze bardziej przyjazne środowisku, ale pamiętajmy jednocześnie, że to praca zarobkowa, a nie hobby - powiedział Marian Sikora, przewodniczący Rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

- Rolnictwo zrównoważone jest dostępne dla wszystkich rolników w Polsce. Wraz z Federacją Branżowych Związków Producentów Rolnych i innymi partnerami rolniczymi Stowarzyszenia "ASAP" chcemy upowszechnić ten model w kraju. Skutecznie łączy ochronę środowiska, opłacalność produkcji i społeczną akceptację - stwierdził Adam Kopyść, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu