Resort spełnia oczekiwania rolników i upraszcza procedury

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-01-2022,14:05 Aktualizacja: 12-01-2022,14:09
A A A

MRiRW rozpoczęło konsultacje, które mają na celu uproszczenie procedur związanych z prowadzeniem działalności rolniczej - powiedział Henryk Kowalczyk, szef resortu. Chodzi o to, by wszystkie wnioski i rozliczenia były ograniczone do niezbędnego minimum.

Polityk wyjaśnił, że w ten sposób ministerstwo rolnictwa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom gospodarzy, by wnioski i wszystkie procedury biurokratyczne były jak najprostsze. Dotyczy to m.in. procedur ułatwienia zakładania lub prowadzenia działalności rolniczej oraz działalności związanej z rolnictwem.

gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, wyroby winiarskie, Andrzej Duda, holding spożywczy

Spółki rolne przejdą pod nadzór innego resortu. Mali producenci winą będą mieli łatwiej

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz ustawę o wyrobach winiarskich. Nowelizacja pierwszego dokumentu umożliwi przekazanie spółek rolnych pod nadzór...

- Chcemy, aby rolnicy i pozostali mieszkańcy wsi korzystali z wysokiej jakości usług publicznych, dzięki czemu zostanie też uwolniona wiejska działalność gospodarcza - podkreślił szef resortu.

Ministerstwo zwróciło się do wszystkich zainteresowanych o składanie propozycji zmian. Można to robić do 31 marca za pomocą formularza-ankiety (dostępny tutaj), którego wypełnienie jest dobrowolne i anonimowe.

"Bardzo prosimy o pomoc w opracowaniu listy niezbędnych do wprowadzenia zmian w obowiązujących procedurach lub prawie, które pozwolą zrealizować zakładany cel projektu, w tym również wprowadzą ułatwienia dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Polsce" - napisano w komunikacie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement