Ratownicy medyczni zepchnięci z drogi przez pijanego traktorzystę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
15-07-2019,10:50 Aktualizacja: 15-07-2019,10:59
A A A

Na trasie Przasnysz-Jednorożec (woj. mazowieckie) powracająca z akcji karetka pogotowia ratunkowego została zepchnięta z drogi przez kompletnie pijanego kierowcę ciągnika rolniczego.

"Nasz zespół "P" Jednorożec po zakończonym wyjeździe wracał do miejsca wyczekiwania. Na drodze pomiędzy miejscowościami Kuskowo i Szla, zostaliśmy zepchnięci z drogi przez ciągnik rolniczy, który zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca maszyny nawet się nie zatrzymał" - relacjonuje Ratownictwo Medyczne Przasnysz.

Skoczów, brenna, powiat cieszyński, pijani traktorzyści

Z traktora zrobił taksówkę. Jechał pijany i z zakazem sądowym

Policjanci ze Skoczowa (pow. cieszyński, woj. śląskie) zatrzymali traktorzystę, który po pijanemu, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów przewoził... pięciu pasażerów. Stróże prawa otrzymali informację, że po Brennej...

Tylko opanowanie i doświadczenie prowadzącego karetkę zapobiegło tragedii. Załoga o zdarzeniu natychmiast powiadomiła policję, a sama ruszyła w pościg za traktorem.

Karetka szybko dogoniła i zatrzymała rolniczą maszynę. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany - został przekazany przybyłym na miejsce stróżom prawa.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2018 roku użytkownicy dróg (kierujący, piesi, pasażerowie), będący pod wpływem alkoholu uczestniczyli w 2 779 wypadkach drogowych (8,8 proc. wszystkich).

Śmierć w nich poniosło 370 osób (12,9 proc.), a 3 112 odniosło obrażenia (8,3 proc.).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj