Puda odchodzi z resortu, ale trzyma kciuki za następcę i rolnictwo

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marek Szafrański PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-10-2021,11:05 Aktualizacja: 26-10-2021,14:07
A A A

Mam nadzieję, że to, co się udało zrobić, będzie procentowało mojemu następcy. Jestem w dyspozycji premiera i prezesa PiS - powiedział we wtorek Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

- Zostawiam resort z budżetem zwiększonym rok do roku o 20 procent. To bardzo dużo środków finansowych. To duże wyzwanie, żeby to w przyszłym roku wydać – powiedział odchodzący szef resortu.

Grzegorz Puda, nakłady na rolnictwo, Polski Ład dla rolnictwa

Puda: idą lepsze czasy dla rolników. Rok w fotelu ministra

Mówimy o 20-proc. wzroście nakładów na polskie rolnictwo rok do roku. W 2022 r. będzie to 60 mld zł. To z pewnością przełoży się na komfort życia gospodarzy - zapewnia Grzegorz Puda, minister rolnictwa. "Gazeta Polska...

Wyraził też nadzieję, że jego następca "będzie kontynuował dużą część rozpoczętych projektów, między innymi wszystkie te, które znalazły się w Polskim Ładzie dla polskiej wsi, by rolnikom żyło się lepiej". - Trzymam za niego kciuki, trzymam kciuki za polskie rolnictwo, by mogło korzystać z tych środków finansowych - powiedział.

Puda, mówiąc o swojej najbliższej przyszłości, zaznaczył, że należy do osób, które nie lubią zbyt długo wypoczywać. - Z pewnością, jeśli będzie taka możliwość, będę się gdzieś realizował. Pozostaję posłem PiS - podkreślił. Pytany przez PAP, czy widzi siebie w resorcie rolnictwa, na przykład na stanowisku wiceministra, odparł: - To są decyzje polityczne. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jestem do dyspozycji i mogę kontynuować - powiedział.

Minister uczestniczył we wtorek rano w Bielsku-Białej w przekazaniu samorządowcom z południa województwa śląskiego czeków na granty w ramach programu "Cyfrowa gmina". Kończąc spotkanie dziękował im za dotychczasową współpracę. - Myślę, że kiedy spotkamy się następnym razem, też będziemy współpracować, w takiej, czy innej formie - dodał.

Grzegorz Puda pochodzi z Bielska-Białej. W połowie lipca 2019 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Tę samą funkcję pełnił później w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, które powstało w wyniku przekształcenia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Od 23 lipca 2019 r. był również pełnomocnikiem rządu do spraw organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 r. w Katowicach. 6 października ub.r. został ministrem rolnictwa.

Nowym ministrem rolnictwa ma zostać dziś Henryk Kowalczyk (m.in. były szef resortu środowiska i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów). Jest wielce prawdopodobne, że zostanie zarazem wicepremierem.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu