Pszczele rodziny z Warmii i Mazur w dobrej kondycji po zimie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-04-2016,9:55 Aktualizacja: 07-04-2016,10:23
A A A

Pszczele rodziny w woj. warmińsko-mazurskim dobrze przezimowały, jednak z powodu wymarznięcia upraw rzepaku w tym roku miód rzepakowy będzie na wagę złota - uważa Józef Zysk, prezes wojewódzkiego związku pszczelarzy.

- Pszczelarze nie zgłaszają żadnych problemów dotyczących przezimowania pszczelich rodzin - zaznaczył Zysk. Dodał, że jedynym pojawiającym się teraz problemem w niektórych pasiekach jest zbyt mała ilość pokarmu dla pszczół. - Na szczęście wszystko wskazuje na to, że lada dzień buchnie wiosna i będzie więcej kwiatów - ocenił.

W tym roku z powodu wymarznięcia w woj. warmińsko-mazurskim znacznych obszarów obsianych rzepakiem miód rzepakowy będzie rarytasem. - Szkoda, że rzepaków będzie w tym roku mało, bo miód rzepakowy jest cenny dla serca, pomaga też chorym na nerki, jest wysoko ceniony przez konsumentów - podkreślił Zysk i dodał, że z powodu wymarznięcia rzepaku miłośnicy miodu wiosną powinni postawić na miody wielokwiatowe.

- Kupując miód warto udać się do zaprzyjaźnionego pszczelarza, a nie kupować go w supermarketach czy od przypadkowych osób, o których nic nie wiemy - zaapelował na koniec Zysk.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj