Prokuratura: jest śledztwo w sprawie wysypania zboża z ukraińskich ciężarówek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
13-02-2024,9:15 Aktualizacja: 13-02-2024,13:26
A A A

Prokuratura Rejonowa w Chełmie (Lubelskie) wszczęła śledztwo w sprawie wysypania zboża z ukraińskich ciężarówek przed przejściem w Dorohusku. Postępowanie prowadzone jest w kierunku zniszczenia mienia i przełamania zabezpieczeń celnych, za co może grozić do 5 lat więzienia.

Do incydentu doszło w niedzielę ok. godz. 11.30 na drodze krajowej nr 12 prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku, w pobliżu miejsca protestu rolników. Według wstępnych ustaleń policji uczestnicy protestu zerwali plomby celne z trzech ciężarówek jadących z Ukrainy, co spowodowało częściowe wysypanie się zboża na jezdnię. Z szacunków wynika, że z każdego tira wysypało się około tony zboża.

przejście graniczne, granica, zboże, ciężarówki

Policja wyjaśnia szczegóły wysypania zboża z ukraińskich tirów przed Dorohuskiem

Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia, do którego doszło w niedzielę przed granicą z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie).Według ustaleń, protestujący rolnicy zatrzymali trzy ukraińskie ciężarówki i wysypali zboże na jezdnię. O...

O wszczęciu śledztwa poinformowała PAP w poniedziałek po południu rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. "Śledztwo zostało wszczęte w dwóch kierunkach, tj. zniszczenia mienia i przełamania zabezpieczeń celnych. Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Przesłuchujemy świadków, zabezpieczamy monitoring, dokumentację tych trzech transportów" – przekazała rzeczniczka.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chełmie. Za opisane czyny grozi do 5 lat więzienia.

Ministerstwa rolnictwa oraz spraw zagranicznych Ukrainy potępiło zniszczenie ukraińskiego zboża na polskiej granicy, wzywając do pociągnięcia winnych do odpowiedzialności. Również ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz zaapelował do polskich władz i policji o zdecydowaną reakcję na ten incydent.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu