Produkty rolne wysokiej jakości mają być na osobnych półkach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2017,10:15 Aktualizacja: 26-01-2017,10:36
A A A

Ministerstwo rolnictwa będzie pracowało w tym roku nad przepisami nakazującymi sklepom oddzielne eksponowanie produktów rolnych o ponadstandardowej jakości - powiedział Jacek Bogucki, wiceminister resortu.

- Być może powinniśmy wrócić do osobnych polskich norm jakości żywności, trochę wyższych niż europejskich - powiedział Bogucki przedstawiając na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi informację o planowanych w 2017 r. działaniach wspierających promocję produktów rolno-spożywczych na krajowym rynku.

fundusz promocji żywności, żywność, promocja żywności, marketing rolny, andrzej duda

Prezydent podpisał ustawę mająca pomóc w promocji żywności

Prezydent podpisał ustawę o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych - poinformowała w czwartek kancelaria prezydenta. Fundusze te mają skuteczniej wspierać marketing rolny i promować polską żywność. Nowelizacja zmieniła przepisy z...

Bogucki poinformował posłów, że MRiRW analizuje możliwości prawne uściślenia na nasze potrzeby europejskich przepisów na temat oznaczenia kraju pochodzenia produktów spożywczych w dyskontach. Ministerstwo zastanawia też się nad dalszym używaniem znaku PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność.

- Problem polega na tym, że w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich przyjęto kilka znaków jakościowych zamiast jednego, tak jak zrobiły inne państwa. Rozpoznawalność tych oznaczeń jest niewielka, dlatego będziemy prowadzili rozmowy i szukali możliwości, żeby połączyć siły pod jednym znakiem - powiedział.

Obecny na posiedzeniu komisji Łukasz Hołubowski, prezes Agencji Rynku Rolnego mówił o planowanych w 2017 r. działaniach agencji wspierających promocję polskich produktów rolno-spożywczych na rynkach zagranicznych. Zapowiedział, że w tym roku będą nadal prowadzone pod hasłem "Polska smakuje" (Poland is good w wersji anglojęzycznej).

Agencja uruchomi też w tym roku aplikację mobilną dla wszystkich systemów operacyjnych pod nazwą "Polska smakuje". - Będzie miała ona za zadanie zbieranie informacji o produktach regionalnych i gospodarstwach agroturystycznych, ich prezentację oraz zbieranie opinii użytkowników - powiedział.
rosja, podrabiana żywność, żywność, Rossielchoznadzor, Aleksiej Aleksiejenko, Rospotriebnadzo

Sklepy pełne podrabianej żywności

Lady sklepowe w Rosji są zapełnione podrabianą żywnością, a władze przymykają oczy na fałszowane produkty - ocenia w poniedziałek rosyjska prasa. Wskazuje, że resorty, w których gestii znajduje się monitoring żywności, od lat spierają się o...

ARR planuje wakacyjną kampanię promocyjną polskiej żywności z udziałem takich firm jak PKN Orlen, PKP PLK i PLL LOT. Ma ona obejmować prezentację produktów regionalnych podczas rejsów lotniczych, w strefach dla pasażerów na lotniskach, a także wydzielenie dla nich specjalnych półek w sklepach na stacjach benzynowych.

- Będziemy prowadzić wakacyjne działania promocyjne przy współpracy z "Latem z Radiem" i Telewizją Polską. Chcemy także zorganizować ogólnopolskie kampanie reklamowe w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy - dodał.

Prezes agencji przypomniał, że ARR będzie w 2017 r. współpracować z Ministerstwem Edukacji Narodowej w realizacji programów "Mleko w szkole" i "Owoce w szkole". Bogucki dodał, że będzie proponował MEN włączenie nauki wyboru zdrowych produktów żywieniowych do programów szkolnych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement