Producenci żywności zainteresowani izraelskim rynkiem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-11-2019,8:10 Aktualizacja: 06-11-2019,8:21
A A A

Perspektywy rozwoju współpracy dwustronnej między Polską a Izraelem w dziedzinie rolnictwa były tematem spotkania Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa z Alexandrem Ben Zvim, ambasadorem Izraela w Polsce.

Szef resortu poinformował swojego rozmówcę, że nasz kraj jest zainteresowany skorzystaniem z izraelskich doświadczeń w zakresie irygacji oraz wyraził chęć nawiązania współpracy przez instytuty naukowo-badawcze z obu państw.

produkcja żywności, eksport do izraela, Certyfikat koszerności, Gmina Żydowska

Izrael dostosowuje przepisy do UE. To szansa dla producentów żywności

W Tel Awiwie otwarto Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Może to być impuls do rozwinięcia współpracy handlowej z Izraelem. Wśród rodzimych firm, których produkty trafiają na izraelski rynek są...

Izrael, z uwagi na tamtejsze warunki klimatyczne, jest liderem w dziedzinie efektywnego zarządzania zasobami wodnymi.

Strony wyraziły satysfakcję z dotychczasowych relacji w dziedzinie rolnictwa przyznając jednocześnie, że potencjał gospodarczy nie jest w pełni wykorzystany. Dotyczy to m.in. skali wymiany handlowej oraz poszerzenia jej asortymentu.

Zdaniem polskiego ministra, wiedza na temat zapotrzebowania Izraela na produkty rolno-spożywcze pomogłaby w przygotowaniu oferty eksportowej adekwatnej do potrzeb tamtejszego rynku

W ocenie ministerstwa największe perspektywy sprzedaży dają przede wszystkim mięso wołowe, napoje, mrożone owoce i warzywa oraz słodycze. Dobrą okazją do prezentacji polskiej oferty będą targi Israfood 2019 w Tel Awiwie, które odbędą się w dniach 26-28 listopada. Obecny na nich będzie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Resort wskazuje, że rynek izraelski cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród polskich producentów, czego wyrazem jest stały wzrost wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi.

Wartość polskiego eksportu do Izraela w 2018 r. osiągnęła 220 mln euro i przez rok zwiększyła się o 10 proc. W pierwszych ośmiu miesiącach br. poszła w górę o 13 proc. do 164 mln euro.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement