Producenci i przedsiębiorcy wyrabiający wino mają mało czasu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
07-07-2020,9:50 Aktualizacja: 07-07-2020,9:54
A A A

15 lipca upływa termin składania w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa wniosków o wpis do ewidencji producentów i przedsiębiorców wyrabiających wino.

Każdy producent i przedsiębiorca, wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw winorośli położonych w Polsce przeznaczone do wprowadzenia do obrotu, powinien zostać wpisany do ewidencji prowadzonej przez Dyrektora Generalnego KOWR.

ewa wawro, podkarpacie, produkcja wina, winnice, enoturystyka

Zbiory w winnicach będą mniejsze przez majowe przymrozki

Majowe przymrozki ograniczą tegoroczne zbiory w winnicach na Podkarpaciu. - W niektórych gospodarstwach mogą być nawet 60 proc. mniejsze niż przed rokiem – uważa Ewa Wawro, redaktor naczelna portalu branżowego naszewinnice.pl. - W...

Na wniosek producenta i przedsiębiorcy dyrektor dokonuje wpisu do ewidencji, na każdy rok gospodarczy, w którym będzie wyrabiane wino.

Termin składania w KOWR wniosków na rok gospodarczy 2020/2021 (od 1 sierpnia 2020 r. do 31 lipca 2021 r.) upływa właśnie 15 lipca 2020 r.

Wnioski o wpis do ewidencji można złożyć osobiście w Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie lub wysłać za pośrednictwem publicznego operatora pocztowego na adres ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa.

Formularze wniosków o wpis do ewidencji dostępne są tutaj
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement