Prezydent z ważną deklaracją dla rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-12-2021,8:40 Aktualizacja: 20-12-2021,9:01
A A A

- Nie zaakceptuję niczego, co uderza w polskie rolnictwo - zapewnił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Strony w Pałacu Prezydenckim dyskutowały o zasadach współpracy przy rozwiązywaniu problemów występujących w polskim rolnictwie oraz o bieżącej sytuacji w branży w kraju i Europie.


PROW 2021-2022, ustawa o OSP, Sejm, mali producenci napojów alkoholowych

Kolejne ustawy trafiły na biurko prezydenta

Sejm głosował na ostatnim posiedzeniu nad poprawkami wniesionymi przez Senat do ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przedłużeniem realizacji PROW na lata 2021-2022, ustawy obniżającej akcyzę dla małych producentów...

"Na spotkaniu poruszono też potrzebę omówienia nowych, bardziej przyjaznych rolnikom rozwiązań prawnych. Dyskutowano też o wymogach stawianych przez Zielony Ład, emeryturach i ubezpieczeniach rolniczych, a także konieczności wprowadzenia ustawowych rozwiązań ograniczających ryzyko w rolnictwie - chodzi m.in. o niepożądane zjawiska klimatyczne, zachwiania na rynkach cenowych, choroby zwierząt. W kwestii ASF zwrócono uwagę na konieczność podjęcia intensyfikacji działań dotyczących skutecznego zwalczenia wirusa na terytorium Polski" - relacjonuje KRIR.

Przedstawiciele rolniczego samorządu przekonywali także o konieczności zmiany ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników m.in. w zakresie nabycia prawa do emerytury rolniczej bez konieczności przekazania gospodarstwa rolnego, a także łączenia KRUS z ZUS w kwestii praw emerytalnych.

- Nie zaakceptuję niczego, co uderza w polskie rolnictwo. Wszelkie zmiany nie mogą rozbijać systemu, tylko go przekształcać. Wszelkie działania muszą być realizowane w ramach dialogu z rolnikami - podkreślił Andrzej Duda.
 

Poleć
Udostępnij