Prezydent dziękuje gospodarzom. Jesteśmy rolną potęgą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2019,11:20 Aktualizacja: 12-12-2019,13:09
A A A

- Jesteśmy dziś potęgą rolną na skalę światową, a polska żywność jest nie tylko dobra, ale przede wszystkim konkurencyjna na całym świecie - przekonuje  prezydent Andrzej Duda.

Polityk spotkał się z mieszkańcami powiatu nowomiejskiego (woj. warmińsko-mazurskie). Mówił, że ziemia na tych terenach bardzo często przechodziła "w obce ręce".

Andrzej Duda, prezydent w Proszowicach, prezydent w gminie Proszowice

Prezydent komplementował rolników i nowego unijnego komisarza

Rolnictwo to nasza marka eksportowa; nasz główny cel to by dopłaty dla polskich rolników sięgnęły przynajmniej średniej w UE - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami rolniczej gminy Proszowice...

- Cieszę się, że w ciągu ostatnich lat tą ziemię i tutaj, i na zachodzie Polski udało się zabezpieczyć przed tym, aby nie była wyprzedawana w ręce obcego kapitału. To jest niezwykle ważny proces. Dobrze, że udało się tą fatalną tendencję, to negatywne, to zbrodnicze dla Polski i dla rolników działanie zatrzymać - zaznaczył prezydent.

Przypomniał, że większość ziem powiatu nowomiejskiego to tereny rolne, na które trzeba patrzeć w sposób szczególny.

- Dla mnie bardzo ważną sprawą jest praca rolników i to, co dla Polski tworzą, to czym Polskę zasilają na co dzień - płody ziemi, efekt pracy rolników, efekt pracy gospodarstw rolnych, przede wszystkim tych rodzinnych - dodał Duda.

Wyraził pogląd, że Polska jest dziś potęgą rolną na skalę światową. - Ogromna część naszego eksportu, cały czas wzrastającego, to są właśnie produkty rolne. Ogromna część naszego PKB, które cały czas wspaniale nam rośnie na przestrzeni ostatnich lat, jest uzyskiwana właśnie z produkcji rolnej - wskazywał.

promocja polskiej żywności, bezpieczeństwo żywności, jan krzysztof ardanowski

Minister zachwala polską żywność. Jest dobrej jakości i niedroga

- Warto kupować polską żywność, bo jest wysokiej jakości i ma stosunkowo umiarkowane ceny - zapewniał na spotkaniu z mediami Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.   Spotkania (tweetup) poświęcone było żywności - "kupuj świadomie -...

Prezydent podkreślił, że produkcja ta jest coraz bardziej nowoczesna, ale też zachowuje wiele bardzo tradycyjnych walorów.

- Dzięki temu nasza żywność nie tylko jest bardzo dobra, ale przede wszystkim jest znakomicie konkurencyjna na całym świecie - przekonywał.

Andrzej Duda podziękował rolnikom z powiatu nowomiejskiego za ich wkład pracy w rozwój polskiego rolnictwa i gospodarki.

Wyraził też zadowolenie z faktu, że Polska ma swojego komisarza ds. rolnictwa - Janusza Wojciechowskiego.

- Chcemy, żeby w sposób szczególny ten właśnie sektor naszej gospodarki był z tego punktu widzenia unijnego zadbany - powiedział. 
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!