Prezydent bardzo poważnie traktuje sprawy rolnictwa. Rzecznik zapewnia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Grzegorz Bruszewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-02-2019,10:50 Aktualizacja: 20-02-2019,10:57
A A A

Prezydent bardzo poważnie traktuje sprawy polskiego rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy odnosząc się do spotkania "Porozumienia Rolniczego", które odbędzie się z udziałem głowy państwa.

Do pierwszego spotkania dojdzie w środę o godz. 13 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Porozumienie to platforma, która w sposób instytucjonalny daje możliwość prowadzenia dialogu na temat problemów występujących w rolnictwie.

porozumienie rolnicze, jan krzysztof ardanowski, andrzej duda, krir, COPA-COGECA

Prezydent weźmie udział w pierwszym spotkaniu Porozumienia Rolniczego

Andrzej Duda w środę weźmie udział w inaugurującym spotkaniu Porozumienia Rolniczego, które ma pomóc w debacie nad zmianami w polskim rolnictwie. Porozumienie Rolnicze swoim patronatem objął właśnie prezydent. Jak mówił...

W rozmowach mają wziąć udział prezydent Andrzej Duda, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz przedstawiciele 160 organizacji rolniczych.

- W polskim przetwórstwie rolno-spożywczym nigdy nie powstał pewien konsensus pomiędzy wszystkimi uczestnikami tego łańcucha produkcji i dostaw finalnych do odbiorców żywności i to ma być takie forum. Forum, na którym zostaną uzgodnione pewne rzeczy, na którym wypracowane zostaną priorytety dla polskiego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego - powiedział Spychalski.

Wskazał, że najważniejsze kwestie muszą się odbywać w formie konsensusu, w formie rozmów pomiędzy wszystkimi uczestnikami tego łańcucha dostaw - od rolnika do finalnego produktu u konsumenta.

- I temu ma właśnie służyć "Porozumienie Rolnicze" i dlatego też patronat prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nad tym wydarzeniem, dlatego także obecność prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na tym wydarzeniu. Prezydent bardzo poważnie traktuje sprawy rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego - podkreślił Spychalski zaznaczając, że rolnictwo to ogromna część gospodarki.

protest, rolnicy, Michał Kołodziejczak, AGROPowstanie2019, protest rolników w Warszawie

Protest rolników pod Pałacem Prezydenckim to dopiero początek

Przed godz. 15 w środę zakończyła się demonstracja rolników przed Pałacem Prezydenckim. - Nie przerywamy działań - zapowiedział Michał Kołodziejczak, jeden z liderów organizującej protest AGROunii, po około dwugodzinnej rozmowie...

Spychalski został też zapytany, czy na spotkaniu obecna będzie AGROunia, która protestowała na początku lutego m.in. pod Pałacem Prezydenckim. Rzecznik przypomniał, że wówczas z protestującymi spotkała się szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, która m.in. poinformowała o "Porozumieniu Rolniczym".

- AGROunia, która - tak przynajmniej wynikało z tych rozmów - nie miała zamiaru brać udziału w tym spotkaniu, po tym co usłyszała w Kancelarii Prezydenta, po tym przekonywaniu przez panią minister Szymańską, zadeklarowała, że będzie brała udział w "Porozumieniu Rolniczym" w charakterze obserwatora, co nas bardzo cieszy i co pokazuje, że trzeba rozmawiać z każdym, bo nie osiągniemy niczego kłócąc się i strajkując - podkreślił.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj