Premier chce, by polskie rolnictwo dominowało w Europie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Rafał Białkowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-07-2021,11:10 Aktualizacja: 16-07-2021,11:12
A A A

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Wskazywał, że w Polskim Ładzie znajduje się wiele propozycji dla wsi.

"Ponad 2/3 Polaków kupując żywność sprawdza, czy to polska. Jak jest polska to znaczy, że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza. Jesteśmy dumni z rodzimego rolnictwa i dlatego Polski Ład ma wiele propozycji dla wsi" - napisał szef rządu na Facebooku.

polski ład, Mateusz Morawiecki, Grzegorz Puda, Marianowo Brodowskie

Morawiecki: w Polskim Ładzie dużo nowych rozwiązań dla rolników

W Polskim Ładzie mamy nowe rozwiązania dla rolników: dajemy im możliwość sprzedaży produktów na terenie całej Polski. Będą też nowe rozwiązania w zakresie ubezpieczeń - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu gościł w...

Podczas niedawnej wizyty w Marianowie Brodowskim (woj. wielkopolska) zapowiadał bardzo wiele nowych rozwiązań dla polskich rolników, które mają być w najbliższym czasie prezentowane i wdrażane.

Jak wyjaśnił, rolnicy będą mieli możliwość sprzedaży swoich produktów nie tylko w miejscu zamieszkania, ale na terenie całej Polski. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana, na - jak zapewnił Morawiecki - bardzo preferencyjnych warunkach.

Wśród wdrażanych w ramach Polskiego Ładu rozwiązań dla rolników mają się znaleźć także te związane z ubezpieczeniami działalności rolniczej.

Szef rządu wyjaśnił, że mają pomóc gospodarzom chronić się przed skutkami klęsk żywiołowych.

Zadeklarował też, że jego rząd zrobi wszystko, żeby wielkie pieniądze (…) z budżetu polskiego państwa i wynegocjowane w Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa.

jarosław kaczyński, pis, prawo i sprawiedliwość, mława

Kaczyński: wprowadzimy ubezpieczenie od gwałtownych zmian cen

Będzie ubezpieczenie upraw i hodowli rolnej od klęsk żywiołowych, ale także od gwałtownych skoków cen. To jest w opracowaniu, to trudne zagadnienie i bardzo drogie, ale uznaliśmy, że Polskę na nie stać – powiedział wicepremier...

Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS podczas niedawnej wizyty w Mławie mówił, że będzie osobny Polski Ład dla rolników i wsi. W jego ramach będzie wsparcie dla rolniczego handlu detalicznego w skali całego kraju, a także dla jego ekspansji zagranicznej, będą powstawać manufaktury, w których rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty.

Zapowiedział także wsparcie dla spółdzielni rolniczych i dla przedsięwzięć energetycznych na wsi, także tych, w których wykorzystywane będą np. odpady z produkcji rolnej.

Polski Ład to firmowany przez Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu