Prąd wrócił do odbiorców. Orkan wyrządził sporo szkód

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Bożena Leszczyńska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
31-10-2017,11:30 Aktualizacja: 31-10-2017,11:47
A A A

Na obszarze działania Energi Operatora podłączenia po sobotnio-niedzielnym orkanie Grzegorz zostały zakończone i w ciągu doby udało się przywrócić zasilanie do 35 tysięcy odbiorców w północnej Polsce.

W poniedziałek wieczorem spółka poinformowała, że technicy pracują jeszcze w terenie przy pojedynczych zgłoszeniach reklamacyjnych, wszystkie z nich dotyczą linii niskiego napięcia.

ustawa o rynku mocy, rynek mocy, energia elektryczna, dostawy energii, ministerstwo energii

Dojdzie dodatkowa opłata do rachunku za prąd? W Sejmie o rynku mocy

Rządowy projekt ustawy o rynku mocy trafi do sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa - zdecydował w czwartek Sejm, głosując przeciw wnioskowi opozycji o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. W środę wieczorem w Sejmie odbyło się pierwsze...

A jeszcze w niedzielę bez dostępu do energii elektrycznej było ponad 4 tys. odbiorców w woj. zachodnio-pomorskim, 9 tys. w woj. pomorskim, 3,6 tys. w woj. warmińsko-mazurskim, 11 tys. w woj. kujawsko-pomorskim, 4,5 tys. w woj. mazowieckim i 3 tys. w woj. wielkopolskim.

Huraganowe podmuchy wiatru doprowadziły do uszkodzenia sieci średniego i niskiego napięcia, a także wyłączeń na pięciu liniach 110 kV.

Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prezydenta Gdańska poinformowała w poniedziałek wieczorem, że do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego nie wpływają zgłoszenia bezpośrednio związane z sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną.

Nadal jednak w związku z silnym wiatrem i cofką obserwowany był wysoki poziom wody w kanałach, chociaż stan wody stopniowo opada.

Zapewniła, że ekipy Gdańskich Wód monitorują sytuację w swoich rejonach i pozostają w gotowości do działania. 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement