Posłowie PiS z kontrolą poselską w resorcie klimatu. Chodzi o bon energetyczny i lobbing

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
16-04-2024,14:05 Aktualizacja: 16-04-2024,17:24
A A A

Posłowie PiS: Paweł Jabłoński i Paweł Sałek zapowiedzieli kontrolę poselską w resorcie klimatu i środowiska. Chcą interweniować m.in. ws. projektu dotyczącego bonu energetycznego.

Jabłoński i Sałek zorganizowali we wtorek w Sejmie konferencję prasową, podczas której zapowiedzieli, że udają się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska z kontrolą. "Będziemy interweniować, żeby pokazano nam projekt dotyczący bonu energetycznego, który szybko wycofano. Chcemy sprawdzić, co tam takiego było, co tam się kryje w tym projekcie, czemu zdecydowano się go wycofać, czy tam były tak złe rozwiązania, że zdecydowali się to ukryć" - mówił Jabłoński.

Dodał, że kolejną kwestią, którą chcą sprawdzić są potencjalne sankcje "dla osób, które nie będą chciały albo nie będą mogły ocieplić swoich domów".

Posłowie PiS mają też pytać o lobbing w resorcie. "Mamy takie sygnały, że tam pielgrzymują lobbyści z różnych firm, zwłaszcza tych zagranicznych, które chciałyby tak kształtować regulacje w Polsce, żeby firmy sprzedające do Polski energię zarabiały, a polscy konsumenci energii za to płacili" - mówił Jabłoński.

Obecnie ceny energii, gazu oraz ciepła są zamrożone w ramach wprowadzonych przez poprzedni rząd tarcz antyinflacyjnych, przepisy wygasają w połowie roku.

Poleć
Udostępnij