Pomagajmy seniorom na wsiach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2020,13:35 Aktualizacja: 26-03-2020,13:42
A A A

Drodzy Rolnicy! W związku z podwyższonym ryzykiem zakażenia koronawirusem COVID-19 apelujemy o pomoc dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych i schorowanych - napisała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Jak podkreśliła w apelu, na obszarach wiejskich takich osób jest wiele. Często, z uwagi na rozproszenie miejscowości, żyją z dala od sklepów z żywnością, placówek opieki medycznej oraz aptek.

opieka nad seniorami na wsi, ołtarzewo, konferencja Aktywna starość na obszarach wiejskich

Wiejskie rodziny opiekujące się seniorami nie zostaną same

- Obowiązkiem państwa jest pomoc rodzinom na wsi w opiece i zapewnieniu godnej starości swoim seniorom - przekonuje Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. - Mnie interesuje, w jaki sposób pomóc rodzinom na wsi w opiece i...
Tym samym seniorzy mogą być pozbawieni dostępu do podstawowych artykułów spożywczych czy leków.

"W tym trudnym okresie nie zapominajmy o nich! Pomóżmy potrzebującym sąsiadom zrobić zakupy lub wykupić leki. Pomagając, pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożności i przestrzeganiu zaleceń dotyczących ochrony przed koronawirusem wydanych przez organy administracji rządowej, w tym ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego" - prosi KRUS.

Kasa przypomina jednocześnie, że w związku z ogłoszonym stanem epidemicznym w kraju, została ograniczona działalność Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS.

Świadczenia opieki zdrowotnej nie są realizowane do odwołania.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Jak skutecznie zarządzać gospodarstwem?

Advertisement
Advertisement