Policjant zatrzymał lamborghini. Traktorzysta miał 1,5 promila

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-07-2019,7:35 Aktualizacja: 11-07-2019,7:46
A A A

Funkcjonariusze wydali prawdziwą wojnę nietrzeźwym operatorom maszyn rolniczych. Pod Kutnem (woj. łódzkie) ciągnik marki Lamborghini zatrzymał policjant, mimo iż w tym czasie nie był na służbie.

Na co dzień pracuje on w Zespole Dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. 9 lipca w czasie wolnym we wsi Wewiórz, zauważył jadący od strony miejscowości Tomczyce ciągnik rolniczy marki Lamborghini.  

Skoczów, brenna, powiat cieszyński, pijani traktorzyści

Z traktora zrobił taksówkę. Jechał pijany i z zakazem sądowym

Policjanci ze Skoczowa (pow. cieszyński, woj. śląskie) zatrzymali traktorzystę, który po pijanemu, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów przewoził... pięciu pasażerów. Stróże prawa otrzymali informację, że po Brennej...
"Zainteresowanie funkcjonariusza wzbudził fakt, iż tego dnia rozmawiał z kierującym, wyczuwając od niego silną woń alkoholu. Traktor poruszał się po drodze publicznej w terenie zabudowanym, w związku z czym policjant zjechał swoim pojazdem na pobocze. Wysiadł i dał kierującemu ciągnikiem sygnał ręką, by się zatrzymał" - relacjonuje kutnowska KPP.

Maszyna po kilku metrach stanęła, a policjant utwierdził się w swoich przypuszczeniach co do stanu trzeźwości operatora. Nadal wyczuwalna była silna woń alkoholu z jego ust. Gdy na miejsce przyjechał wezwany patrol, alkomat wykazał 1,5 promila alkoholu w organizmie traktorzysty.

"44-letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Pamiętajmy że dla tych kierowców, którzy jeżdżą w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu nie powinno być miejsca na naszych drogach" - podsumowuje komenda w Kutnie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu