Policja odzyskała kolejne skradzione traktory. Pięciu zatrzymanych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-05-2017,10:25 Aktualizacja: 23-05-2017,10:41
A A A

Dwa odzyskane skradzione ciągniki rolnicze o wartości 280 tys. zł oraz 5 zatrzymanych osób - to efekt ostatnich działań policjantów w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie na Pomorzu Zachodnim otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży ciągnika z jednej z plantacji na terenie gminy Resko. Właściciel oszacował wartość pojazdu na 100 tysięcy złotych.

kradzież ciągnika, złodzieje maszyn rolniczych, przestępczość, policja, Kwidzyn, Pomorze, Warmia i Mazury

Skradziony traktor znaleziony po roku

Policjanci z Kwidzyna na Pomorzu znaleźli na terenie powiatu skradziony w sąsiednim województwie ciągnik rolniczy warty 200 tysięcy złotych. Maszyna zginęła niemal dokładnie przed rokiem. Podczas czynności służbowych mundurowi dostali...

"Działania pracujących nad sprawą funkcjonariuszy oraz pomoc osób postronnych doprowadziły do odnalezienia skradzionego ciągnika. Zatrzymany został także sprawca tego czynu, którym okazał się 21-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu" - poinformowała komenda w Łobzie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do której przyznał się. Za swój czyn odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed oblicze wymiaru sprawiedliwości trafi także czterech mężczyzn w wieku 21-39 lat z powiatów chojnickiego i człuchowskiego na Pomorzu, którzy zostali zatrzymani przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zwalczających przestępczość samochodową.

Dzięki pracy operacyjnej stróżów prawa odzyskano ciągnik o wartości 180 tys. zł. Funkcjonariusze weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Chojnice, mając podejrzenia, że właśnie tam może znajdować się poszukiwany traktor. I rzeczywiście w jednym z garaży znaleźli i zabezpieczyli pojazd, w którym stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, a dwóch z nich jeszcze fałszowania znaków identyfikacyjnych, czyli popularne "przebijanie numerów". Prokurator zastosował wobec całej czwórki dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.

"Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy i nie wykluczają dalszych zatrzymań" - zastrzega chojnicka KPP. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za fałszowanie znaków identyfikacyjnych do 3 lat.

Poleć
Udostępnij