Polagra-Premiery 2020. Trzy dni z absolutnymi nowościami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Jowsa PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2020,10:00 Aktualizacja: 17-01-2020,10:06
A A A

W Poznaniu wystartowała tegoroczna odsłona targów Polagra-Premiery. Organizatorzy wskazują, że przyszłość rolnictwa to obecnie nowoczesne technologie i aplikacje, które są w stanie "zarządzać" gospodarstwem.

Od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prawie 300 wystawców zaprezentuje prawie 400 marek oraz 150 premier produktowych, które do tej pory nie były pokazywane na polskim rynku.

Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Premiery, polagra-premiery, poznań

Polagra-Premiery 2020. Znamy laureatów

17 stycznia Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Premiery otworzą kolejny sezon w branży rolniczej. Przez 3 dni w Poznaniu będzie można zobaczyć kilkaset marek polskich i zagranicznych producentów. Osoby uczestniczące w imprezie będą miały...

- Strefa Innowacji, która zajmie cały pawilon 5a, to specjalna przestrzeń z bogatym programem wydarzeń i prezentacji rozwiązań oraz wymiany doświadczeń dla producentów i przedstawicieli branży. Prezentacje dotyczyć będą m.in. cyfrowego monitoringu upraw, nawodnienia, mycia i konserwacji maszyn, nowych rozwiązań w opryskiwaczach - podkreślili organizatorzy.

37 innowacyjnych produktów prezentowanych na targach zostało nagrodzonych Złotym Medalem Grupy MTP. Zaprezentowany zostanie m.in. nawigator Matrix 430VF (AgroJet), który rozwiązuje problemy opryskiwania w sadzie.

Pokazana zostanie również m.in. maszyna do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby, oraz moduł serwisu SatAgro, który wspiera proces badania gleb i umożliwia nawożenie na podstawie zdjęć satelitarnych.

Targi Polagra-Premiery to także możliwość spotkania wystawców z zakresu produkcji i hodowli roślin. Organizatorzy poinformowali, że we współpracy z najważniejszymi wydawnictwami z branży rolniczej oraz związkami branżowymi stworzono program, który będzie poruszał wszystkie najistotniejsze tematy związane z branżą rolniczą.

- Na szczególną uwagę zasługuje Dzień Agronoma z konferencją dotyczącą innowacyjnego rolnictwa skupioną na aktualnych wyzwaniach i nowościach z zakresu uprawy i techniki rolnej, odporności na herbicydy oraz fungicydowej ochrony roślin. Dzień Zootechnika to szkolenia przygotowane przez ARiMR z nowych funkcjonalności portalu IRZplus oraz szereg wykładów dotyczących m.in. nowoczesnych maszyn i technologii ułatwiających precyzyjne nawożenie organiczne – podkreślono.

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych podczas Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy poruszy z kolei problem produkcji roślinnej w warunkach m.in. niedoborów opadów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu