Podpaliła gospodarstwo. Zarzut zabójstwa i areszt dla matki noworodka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Bartłomiej Pawlak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-03-2020,13:50 Aktualizacja: 02-03-2020,13:54
A A A

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu postawiła 36-letniej matce zarzut zabójstwa dziecka, które zginęło w pożarze w Rososzy (woj. łódzkie) – poinformowała Jolanta Szkilnik, rzeczniczka sieradzkiej prokuratury.

Wyjaśniła, że śledztwo jest na wstępnym etapie, ale zgromadzony materiał dowodowy uzasadnił ogłoszenie 36-letniej kobiecie zarzutu zabójstwa 3-tygodniowego dziecka. Noworodek zginął w pożarze budynku mieszkalnego, a zdaniem śledczych ogień miała wzniecić podejrzana.

rosocza, powiat ławski, pożar w gospodarstwie, noworodek zginął w pożarze

Noworodek zginął w pożarze. Tragedia w gospodarstwie

Prokuratura wraz z biegłym do spraw pożarnictwa będą wyjaśniać okoliczności tragedii, która miała miejsce 26 lutego w jednym z gospodarstw w Rososzy (pow. łaski, woj. łódzkie). Życie straciło niemowlę. Strażacy zostali wezwani...

- Opinia z sekcji zwłok i wyników zleconych badań umożliwią udzielenie odpowiedzi o ostatecznej przyczynie śmierci dziecka. Opinia z zakresu pożarnictwa jest konieczna dla odtworzenia przebiegu pożaru - dodała rzeczniczka.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Straż pożarna została wezwana do płonących budynków - gospodarczego i mieszkalnego w Rososzy. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, znaleźli w domu martwego noworodka. Strażacy nie wykluczali podpalenia.

Szkilnik poinformowała, że prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej i sąd zastosował ten środek zapobiegawczy na trzy miesiące.

Matka dziecka zostanie poddana badaniom przez biegłych psychiatrów dla oceny jej zdolności rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Podejrzanej grozi dożywotnie pozbawienie wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021