Podpalał sąsiadowi słomę. Teraz stanie przed sądem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2019,8:45 Aktualizacja: 12-12-2019,8:49
A A A

30-letniego mieszkańca gminy Werbkowice (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie), który dwukrotnie podpalił bele słomy znajdujące się na polu sąsiada, zatrzymali policjanci. Będzie odpowiadał przed sądem.

Pierwszy z pożarów sterty słomy w miejscowości Terebiń miał miejsce w minioną niedzielę. Poinformowani o tym policjanci na miejscu zastali strażaków prowadzących akcję gaśniczą.

podpalenia, pożar stogu, nowy tomyśl, Andrzej Łaciński, Jastrzębsko Nowe

Kolejny podpalacz w akcji? Płonie stóg za stogiem

Plagę pożarów stogów odnotowali w ostatnim czasie strażacy w okolicach Nowego Tomyśla (woj. wielkopolskie). Mieszkańcy podejrzewają, że to sprawka kolejnego seryjnego podpalacza. 25 listopada w miejscowości Jastrzębsko Nowe spaliło...

- Jak ustalono, najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Nazajutrz znowu zgłoszono, że na tym samym polu po raz kolejny podpalono słomę - opisuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Śledztwo przyniosło konkretny rezultat. Według stróżów prawa to mieszkający po sąsiedzku 30-latek dwukrotnie podpalił zgromadzone na polu bele. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - podaje policjantka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj