Podejrzany o podpalenie stodół w rękach policji. Straty idą w setki tysięcy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-12-2021,15:05 Aktualizacja: 03-12-2021,15:02
A A A

Policjanci ujęli 46-letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie budynków w gospodarstwie w miejscowości Barcice (pow. nowosądecki, woj. małopolskie). Straty wstępnie oszacowano na kwotę ok. 300 tys. złotych.

W opisywanym przez nas pożarze spłonęły trzy stodoły z wyposażeniem, w tym dwoma ciągnikami rolniczymi i innymi maszynami. Oprócz walczących z pożogą strażaków, na miejscu byli policjanci.

pożar stodół, Barcice, powiat nowosądecki, KM PSP Nowy Sącz

Stodoły w ogniu. Ogromny pożar strawił budynki i maszyny rolnicze

Zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz z pobliskich jednostek OSP zostały zadysponowane do działań w Barcicach (pow. nowosądecki, woj. małopolskie). Gdy ratownicy dotarli na miejsce stwierdzili, że objęte płomieniami w...

"Podejrzewając, że przyczyną pożaru może być podpalenie, funkcjonariusze podjęli czynności mające na celu ustalenie ewentualnego sprawcy lub sprawców pożaru. Jeszcze w trakcie trwania akcji gaśniczej, w wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili osobę, która może mieć związek z podpaleniem. 46-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i trafił do policyjnej celi" - podaje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Stróże prawa w ramach gromadzenia materiału dowodowego przeprowadzili oględziny, w tym z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przesłuchali pokrzywdzonych oraz świadków, zabezpieczyli ślady, a także rozpytali wielu mieszkańców. 
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement