Podczas spawania w oborze wybuchł pożar. Zapalił się metan w zbiorniku na gnojowicę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2023,10:50 Aktualizacja: 19-05-2023,10:55
A A A

Chwile grozy przeżyli gospodarze, w których oborze podczas prac wybuchł pożar. Na szczęście poradzili z nim sobie jeszcze przed przybyciem wezwanych strażaków.

Jak podaje portal infoprzasnysz.com, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu (woj. mazowieckie) we wtorek 16 maja wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w jednym z gospodarstw w miejscowości Czaplice-Kurki. Dyżurny zadysponował do akcji 1 zastęp z tej jednostki oraz 4 zastępy z okolicznych jednostek OSP.

- Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że podczas prac spawalniczych w oborze doszło do zapalenia się nagromadzonego w zbiorniku z gnojowicą metanu. Mieszkańcy, jeszcze przed przyjazdem jednostek straży pożarnej, miejsce po wypaleniu się gazu ugasili przy pomocy gaśnic proszkowych – przekazał w rozmowie z infoprzasnysz.com asp. Rafał Sekuna ze Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, po czym sprawdzili budynek kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym.

- Nie wykryto żadnych zagrożeń – stwierdził Sekuna.

Na szczęście straty były stosunkowo nieduże. Spaleniu uległ jedynie wysuszony obornik znajdujący się wokół kanału z gnojowicą.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!