Podają się za urzędników KRUS. I wyłudzają pieniądze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-08-2017,11:45 Aktualizacja: 01-08-2017,11:58
A A A

Do drzwi rolników pukają oszuści przedstawiający się jako reprezentanci Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. I wyłudzają pieniądze za rzekome należności.

Naciągacze wykorzystują metodę "na KRUS" nie od dziś, ale w ostatnim czasie ten przestępczy proceder nasilił się. Oficjalne ostrzeżenia w tej sprawie wystosowali więc sami dyrektorzy oddziałów regionalnych kasy w Koszalinie czy Białymstoku.

krus, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, sejmowa komisja rolnictwa, zatrudnienie w krus, rafał romanowski

KRUS dobrze służy rolnikom i trzeba go chronić. Nie ma mowy o likwidacji

Wiele emocji towarzyszyło obradom sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi poświęconemu Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Spotkanie rozpoczęło się od informacji o stanie zatrudnienia, a zakończyło... na obronie instytucji przed zakusami...

"Ostrzegamy Państwa przed próbą wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się za pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pod pozorem ściągnięcia zaległości z tytułu ubezpieczenia społecznego rolników" - czytamy w komunikacie szefa białostockiego oddziału.

Dyrektorzy zgodnie podkreślają, że pracownik KRUS wizytujący gospodarstwo rolne i domowe nie jest uprawniony do pobierania jakichkolwiek opłat na miejscu. Poza tym powinien okazać ważną legitymację służbową.

"Zalecamy wzmożoną czujność, a w przypadku podejrzenia jakichkolwiek nieprawidłowości bezzwłoczne powiadomienie organów ścigania. Przez tego rodzaju działania można ograniczyć ryzyko strat i przeciwdziałać zagrożeniom. Prosimy o rozwagę i zachowanie wszelkich środków ostrożności" - ostrzega KRUS.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj