Pijany wjechał w przyczepę rolniczą i uciekł. Wpadł w sąsiednim województwie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-04-2021,11:20 Aktualizacja: 21-04-2021,11:24
A A A

Po kolizji z maszyną rolniczą pijany kierowca forda, śledzony przez świadka, został zatrzymany dopiero na terenie sąsiedniego województwa. Inny nietrzeźwy szofer, uciekając, potrącił policjanta i schował auto za stodołą.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach (woj. łódzkie) otrzymał zgłoszenie, że drogą krajowa nr 72 w kierunku Uniejowa pojazdem marki Ford Transit porusza się sprawca kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Ewinów w powiecie tureckim (woj. wielkopolskie).

pijani traktorzyści, Opatów, KPP w Kłobucku

Pijany jechał nieoświetlonym ciągnikiem

Policjanci zatrzymali 54-latka, który w poniedziałek wieczorem nieoświetlonym traktorem jechał drogą krajową nr 43 niedaleko Kłobucka (woj. śląskie). Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do prowadzenia...

Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i prawdopodobnie jest pijany.

Zgłaszający jechał za fordem i będąc w stałym kontakcie telefonicznym, na bieżąco informował Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie się znajdują. W Uniejowie stróże prawa znaleźli odpowiadający opisowi zaparkowany w garażu samochód z uszkodzonym przodem, z którego wysiadał mężczyzna.

"Kierującym i sprawcą kolizji był 35-letni mieszkaniec gminy Uniejów, który okazał się nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna najechał na tył przyczepy rolniczej i odjechał z miejsca zdarzenia. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej" - przekazuje poddębicka KPP.

Z kolei na trasie Stary Wołów - Wrzosy (pow. wołowski, woj. dolnośląskie) funkcjonariusze "drogówki" podjęli interwencję w stosunku do kierowcy auta marki Volkswagen Golf, który mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli.

autostrada a4, transport drewna, Łukasz Dutkowiak

Oszukali przeznaczenie? Pijany kierowca wywrócił tira z drewnem

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który doprowadził do wywrócenia pojazdu na autostradzie. Na szczęście inni kierowcy zdążyli wyhamować i nie doszło do tragedii. Wrocławska...

Uciekinier łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego - podczas pościgu gwałtownie przyspieszał, hamował oraz zajeżdżał drogę policjantom.

W miejscowości Wrzosy stróże prawa zdołali wyprzedzić pojazd i jego kierowca uderzył w radiowóz. Po zatrzymaniu interweniujący funkcjonariusz natychmiast wybiegł, chcąc zatrzymać sprawcę. Mężczyzna nagle ruszył i potrącił go, po czym odjechał.

- W wyniku przeprowadzonych działań zdołano zatrzymać kierowcę, który ukrył się w miejscu zamieszkania, a pojazd, którym kierował, schował za stodołą. Sprawcą okazał się 71-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania - opisuje mł. asp. Cezary Skowroński z KPP w Wołowie.

Policjant z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Po udzieleniu niezbędnej pomocy i po przeprowadzonym badaniu stwierdzono, że nie wymaga hospitalizacji. Prokuratura Rejonowa w Wołowie wobec sprawcy zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za zarzucane czyny odpowie przed sądem.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement